clear
به کانال تلگرام ما بپیوندید
near_me
event

جاروفراشی

برچسب ها style

description توضیحات

جاروفراشی  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
گونه ای دیگر از جنس لاكتوكا می باشد كه با كاهو كاملا متفاوت است به فارسی جارو فراشی و جاروی همدانی گفته می شود ، نام علمی ان Lactuca orienatalis L و از خانواه Compisitae می باشد. 
درختچه ای است كوچك ، خیلی كم برگ ، شیرابه دار ، ساقه ان سفید با رگه های سبز ، بلندی ان حداكثر تا یك متر ، این درختچه در نواحی استپپی البرز و در دامنه های زاگرس میروید .
گونه دگیری از كاهوی وحشی به نام علمی Lactuca altissima می باشد در این گونه مقدار لاكتو كاروم زاید است وبرای تهیه لاكتوكاروم از این گونه استفاده می شود . این گونه كاهو وحشی گیاهی است دوساله كه بلندی انتا ۲ متر میرسد دارای ساقه ضخیم و برگهای كوچك بدون دمبرگ است كه از نقاط مختلفه ساقه خارج میشود. 
برای تهیه شیرابه لاكتوكاروم معمولا ۳ بار ساقه كاهو را تیغ می زنند. با ر اول دراواخر مرداد در فاصله ۲۰ سانتی متر از خاك اولین شكاف را به ساقه میزنند و بار دوم پس از ۱۵ دروز ۲۰ – ۱۵ سانتی متر بالاتر از شكاف اول و در طرف مقالبل اولین شاكاف ، شكاف دوم را وارد می كنند و در اخر بار سموم پس از ۱۵ روز از باد دوم یتیغ می زنند و لاكتوكارومكه از ساقه خارج میشود در شیشه ای جمع اوری می كنند.
 
 
 
  طعام اسرار

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید