دوشنبه, 05 مهر 1395

آخرین بروز رسانی08:05:16 PM GMT

محل تبلیغات شما
تعرفه قیمت تبلیغات شما در این محل : هفته ای فقط 8 هزار تومان !

لیندا

فرستادن به ایمیل چاپ
لیندا 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
  
  
 
این گیاه به نخل دم اسبی و لیندا مشهور است. منشاء آن جنوب غرب آمریکا و مکزیک است و به زندگی بیابانی عادت دارد. برگ های لیندا باریک، کشیده، ضخیم و مقاوم است. با بالا رفتن سن گیاه، از ساقه آن جوانه هایی می روید که به خاطر حفظ شکل و فرم آن باید فورا آنها را حذف کرد. این گیاه در نور کامل و حرارت مناسب و گرم بهترین رشد را دارد، اما خود را به نور متوسط هم عادت می دهد و در نیم سایه ـ نیم آفتاب هم رشد خوبی دارد.
در زمستان حرارت ۱۰ تا ۱۳ درجه برای آن مناسب است. در صورت افت دما آبیاری را قطع کنید، چون این گیاه توانایی نگهداری آب را دارد و باید گذاشت تا خاک گلدان، بین دو آبیاری تقریبا به طور کامل خشک شود. در بهار و پاییز هفته ای یکبار و در زمستان به آن هر سه هفته یکبار آب دهید. بهترین خاک برای رشد گیاه ترکیبی از رس، شن و مواد آلی است. قرار دادن گیاه در گلدان بزرگ تر، باعث رشد آن می شود.
 
 
 
 روزنامه کارگزاران

نظرات  

 
+4 لینداسمانه جمعه 29 بهمن 1389 ، ساعت 20:33
سلام. دوستم برای تولدم یه لیندای 5 ساله بهم هدیه داده. اول که آوردمش برگهای خیلی سبز و شادابی داشت حتی یک برگ زرد هم نداشت . اما مدتیه که روی برگاش خطهای قهوه ای دیده میشه و تمام برگاش شروع به زرد شدن کردن و دارن خشک میشن. نمیدونم علتش چیه. چون نور کامل بهش میرسه و هفته ای 1 بار هم بهش آب میدم. تو رو خدا راهنماییم کنید خیلی براش ناراحتم مرسی. :cry::
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 لیندامحمد شنبه 13 مهر 1392 ، ساعت 15:15
سلام خانم خطهای قهوه ای نشانگر کنه قرمز میباشد و دلیل های دیگر همچنین آبیاری زیادو نور کم و آبپاشی بیش از حد برگ های گیاه میباشد و اگر برگ های گیاه را آبپاشی میکنید آبپاشی را برای مدتی قطع کنید و میتوانید برگ های قهوه ای شده گیاه را از تنه اصلی جدا کنید و برگ های خشک هم بزنید ودر صورت وجود کنه قرمز از سم ها در گلفروش ها استفاده کنید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

مطالب اتفاقی مرتبط

محل تبلیغات شما
تعرفه قیمت تبلیغات شما در این محل : هفته ای فقط 8 هزار تومان !