clear
به کانال تلگرام ما بپیوندید
near_me
event

ناحیه البرز

برچسب ها style

description توضیحات

ناحیه البرز  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
مجموعه رویشی البرز نیز همچون سایر مجموعه های گیاهی پیش بینی شده برای ایجاد باغ گیاهشناسی ملی ایران می باشد . 
از جمله معدود كلكسیون های گیاهی است كه با هدف معرفی تنوع رویشی منطقه البرز مركزی به عنوان یكی از رویشگاه های طبیعی ایران از طریق شبیه سازی توپوگرافیك و فراهم ساختن شرایط مناسب برای كاشت و استقرار تنوعی از گیاهان شاخص این زیست بوم از طریق طراحی و ساخت اجزا طبیعی بوجود آورنده چنین ساختاری است . 
از جمله مهمترین شاخص های این مجموعه ایجاد تغییر درشكل زمین و ایحاد فرمهای تپه ماهوری است كه از اولین سالهای احداث باغ ایجاد گردیده است . 
در پروسه زمانی اخیر با طراحی و ساخت آبشار بزرگی به ارتفاع متجاوز از ۱۴ متر همراه با رودخانه ای به طول ۲۵۰ متر همراه با چشمه, بركه, زمینهای پر آب (wetland ) با استفاده از صخره های سنگی در ابعاد بزرگ و واقعی و استفاده از آب دریاچه خزر, سیستم گردش آب مدار بسته ای را به نمایش گذاشته تا امكان استقرار تنوعی از گیاهان علفی, بالشتكی, بوته ای , درخت و درختچه را فراهم نماید . 
بخشی از چنین تنوع گیاهی در طول سالیان اخیر مستقیماً از طبیعت جمع آوری و در محل های از پیش تعیین شده براساس طراحی كاشت غرس گردیده است, بنحوی كه در حال حاضر سیمای جنگلهای مناطق خشك با حضور تنوع گونه های شاخص این زیست بوم از قبیل : ارس, بنه, بادامك, زالزالك, داغداغان, بید و صنوبر و . . . و گونه های علفی مناطق ییلاقی لار را بنمایش گذارده است . 
تكمیل كاشت و استقرار گونه های بومی البرز به تدریج و در طول سالهای آینده انجام خواهد شد .
 
 
 
  باغ گیاه شناسی ملی ایران

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید