clear
به کانال تلگرام ما بپیوندید
near_me
library_books
event

طرز دوخت یك مدل پرده

برچسب ها style

description توضیحات

در این بخش، شما را با نحوه دوخت یک مدل پرده آشنا می كنیم:

این مدل پرده از دو قسمت تشكیل شده است:

1- پرده زیر (دكور یا تمام پوشش)

2- پرده والان

1- پرده زیر

الف – دكور:

برای دوخت پرده دكور می توانیم از تور و پارچه استفاده كنیم . در هر دو صورت ، به اندازه عرض پنجره  5/1 تا 2 متر تور یا پارچه انتخاب می كنیم و بعد از دوخت، هر تكه را به اندازه 50 یا 60 سانت چین داده و با گیره به ریل نصب می كنیم. یا از خود تور یا پارچه 2 عدد كمر پرده و یا از كمر پرده های آماده جهت جمع كردن كناره ها استفاده می كنیم .

ب- تمام پوشش:

در صورتی كه بخواهیم از پرده مورد نظر به عنوان دكور یا تمام پوشش استفاده كنیم بعد از انتخاب تور یا پارچه برای تور حداكثر 3 برابر عرض پنجره و برای پارچه 5/2 برابر عرض درگاه انتخاب می كنیم و بعد از دوخت هر تكه را به اندازه نصف عرض درگاه چین داده و بعد از زدن گیره، پرده را به ریل نصب می كنیم و 2 عدد كمر پرده كه هر كدام به اندازه نصف عرض درگاه باشد درست می كنیم یا كمر پرده آماده خریداری می شود و با گل میخ انتخابی نصب می شود .

پرده والان

برای دوخت و برش والان مورد نظر ، اول تور یا پارچه را حداكثر 3 برابر عرض درگاه در ارتفاع حداكثر 1 متر انتخاب می كنیم و بعد پرده را دولا كرده و كناره كار را به ارتفاع مورد دلخواه علامت زده و وسط پرده را بین 30 تا 40 سانت كمتر علامت زده و مثل عكس زیر برش می زنیم.

1- بالای كار

2- كناره كار

3- وسط كار

4- كناره كار

5- وسط كار

بعد از برش، پارچه را باز كرده و بعد از اتو كاری نوار پرده را دوخته و قسمت لبه والان را بعد از زیگزاك (یا لبه والان را یراق می دوزیم یا لبه كار را نیم سانت تو زده و لبه دوزی می كنیم)  و بعد از چین كشی  بعد از زدن گیره ، نصب و تنظیم چین می كنیم.

منبع:تبیان

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library عکس: انتخاب مدل مو ،برحسب شكل صورت

insert_link

local_library طرز كشيدن خط چشم

insert_link

local_library معرفی انواع پرده و چگونگی به كاربردن آنه

insert_link

local_library طرز تهیه ی خمیر نمكی و طریقه ی ساخت ظروف