clear
به کانال تلگرام ما بپیوندید
near_me
event

تبدیل گرما به انرژی الکتریکی در باتری موبایل

برچسب ها style

description توضیحات

بررسی‌های انجام شده از سوی محققان، امکان استفاده بهینه از گرمای تولید شده در تلفن‌همراه را برای شرکت‌های تولید کننده به وجود آورده است.
به گزارش تالیانیوز، پژوهشگران دانشگاه Berkeley ایالت کالیفرنیا و محققان مرکز Caltech به تازگی کشف کرده‌اند، گرمای تولید شده در باتری تلفن‌های همراه و انرژی حرارتی که در سیم‌های سیلیکونی باتری تلفن‌همراه تولید می‌شود، می‌تواند با استفاده از فناوری خاصی به انرژی الکتریکی تبدیل و بازگردانی شود.
به گفته این محققان، نانوسیم‌های سیلیکونی درون باتری‌های تلفن‌همراه، می‌تواند با استفاده از فناوری خاصی، انرژی گرمایی تولید شده در باتری را به الکتریسیته تبدیل کند. این روند می‌تواند تا بیش از 100 بار روی این از سوی این خمیر‌های سیلیکونی انجام گیرد.
در این روش، با استفاده از نزدیک کردن دو قسمت جدای باتری، انتقال الکترون‌های در سیم انجام می‌گیرد که این سیستم، منجر به تولید جریان الکتریکی می‌شود. دانشمندان قسمت گرم باتری که فعالیت‌های شیمیایی در آن انجام می‌شود را با استفاده از سیم‌های فوق باریک به قسمت بدون استفاده متصل می‌کنند و به این ترتیب، جریان الکتریسیته تولید می‌کنن

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library آموزش یوگا - واقعیتی عمیق در عملكرد هیپن

insert_link

local_library آموزش یوگا - واقعیتی عمیق در عملكرد هیپن

insert_link

local_library آموزش یوگا - مبحثی در شناخت تمرکز و تربی

insert_link

local_library ماهیت انرژی مثبت چیست؟