clear
به کانال تلگرام ما بپیوندید
near_me

پربازدیدترین مطالب آموزشی

یوکا  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
گیاه یوکا از انواع گیاهان زینتی با قابلیت کاشت آسان در فصل زمستان است. این گیاه با هرگونه شرایط آب و هوایی سازگار بوده و نوع بی گل آن برای پرورش در محیط آپارتمان توصیه می شود.
قبل از کاشت، گلدانی را در اندازه متوسط انتخاب کرده و آن را از خاک غنی از شن، سنگ ریزه و مواد آلی پر کنید. بذرها را در عمق ۲۵ سانتیمتری خاک کاشته و دقت کنید حداقل فاصله میان بذرها، ۲۰ سانتیمتر باشد.
گلدان ها را در نورگیرترین قسمت آپارتمان و در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. دمای اتاق در فصل زمستان نباید از ۱۶ درجه سانتی گراد تجاوز کند. این گیاه نسبت به سرما مقاوم است.
برای آبیاری یوکا، باید دقت کرد خاک گیاه قبل از آبیاری مجدد مرطوب باشد، آبیاری باید بطور منظم و حداقل سه بار در هفته انجام شود، این میزان در فصل گرما به دو روز یکبار افزایش پیدا می کند.
استفاده از کودهای مایع، هر سه هفته یکبار در رشد بهتر گیاه مؤثر است و مناسب ترین PH خاک، شش است.تکثیر گیاه یوکا از طریق بذر و قلمه زدن امکان پذیر است.

بابک افخمی
 
 
 
  روزنامه ایران

گل کلم زینتی  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
کلم تزئینی از گیاهان همیشه سبز و زیبا است که هر سال با فرا رسیدن بهار گل می دهد. این گیاه از انواع گیاهان دو ساله است و کاشت آن در فضای آپارتمان به راحتی امکان پذیر است.
کلم زینتی برای کاشت در فصل زمستان بوده و نسبت به سرما مقاوم است. قبل از کاشت گلدانی را در اندازه متوسط انتخاب کرده و بذرها را در عمق ۱۵ سانتیمتری خاک بکارید. بهتر است حداقل فاصله میان بذرها، ۲۰ سانتیمتر باشد.
گلدان ها را در نورگیرترین قسمت آپارتمان و در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. این گیاه برای رشد، روزانه نیازمند نور خورشید حداقل به مدت چهار تا پنج ساعت است آبیاری گیاه باید بطور منظم انجام شود و زهکشی خاک بخوبی انجام گیرد. دقت کنید خاک گیاه همیشه مرطوب باشد.
مناسب ترین خاک برای پرورش گل کلم زینتی خاک آهکی غنی از خاک برگ و ماسه با PH بین هفت تا هفت و نیم است. کودهای آلی برای تقویت گیاه مناسبند. تکثیر این گیاه از طریق بذر و قلمه زدن انجام می شود.

بابک افخمی
 
 
 
  روزنامه ایران

گل آهار  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
گل آهار از انواع گیاهان زیبا با قابلیت کاشت آسان در فضای آپارتمان است. این گیاه برای رشد، نیازمند آب و هوای خشک و گرم است. از این رو توصیه می شود در صورت کاشت این گیاه در فصل پائیز، گلدان ها را در گرم ترین محل آپارتمان قرار داده و دقت کنید دمای اتاق از ۱۵ درجه سانتیگراد کمتر نباشد. 
قبل از کاشت، گلدان ها را از خاک سبک همراه با بارورکننده های طبیعی پر کنید. گل آهار برای رشد، نیازمند آبیاری منظم است. دقت کنید خاک گیاه قبل از آبیاری مجدد مرطوب باشد.برای زهکشی بهتر می توان دو یا سه سوراخ در کف گلدان ایجاد کرد و توصیه می شود، حداقل دفعات آبیاری گیاه، سه بار در هفته باشد. گل آهار انواع مختلفی داشته و طول آن در مرحله گل دادن، حداکثر به ۵۰ سانتی متر می رسد. 

[بابک افخمی]
 
 
 
  روزنامه ایران

رز مینیاتور  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
گل رز مینیاتور از خانواده گل سرخ و از انواع گیاهان زیبا با قابلیت کاشت آسان در فضای آپارتمان است. این گیاه دارای برگ های کوچک بوده و تقریباً بدون خار است. قبل از کاشت گلدان ها را با خاک غنی از بارورکنند ه های مناسب پر کرده و آن را آبیاری کنید. برای زهکشی بهتر لازم است چهار تا پنج سوراخ در کف گلدان ایجاد کنید. توصیه می شود، گلدان ها را در کنار پنجره قرار داده و در آب و هوای سرد آنها رابه داخل اتاق منتقل کنید.
هر سه هفته یک بار خاک گلدان را با بارورکننده های مایع مخلوط کنید. از افزودن کود در فصل پائیز به خاک گلدان خودداری کنید.
گل رز مینیاتور به نور خورشید نیازمند است، از این رو گلدان ها باید به مدت چهار تا پنج ساعت در معرض نورمستقیم خورشید قرار بگیرند.
آبیاری گیاه بهتر است بطور منظم و حداقل سه بار در هفته انجام گیرد. خاک گیاه قبل از آبیاری مجدد بهتر است مرطوب باشد.
برای محافظت از این گیاه در برابر آفت زدگی ناشی از شته یا کنه، گیاه را بطور منظم هرس کرده و در صورت لزوم از آفت کش ها استفاده کنید.

[بابک افخمی]
 
 
 
  روزنامه ایران

شمشاد  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
شمشاد از انواع گیاهان رایج در نواحی گرم و مرطوب است. این گیاه را به راحتی می توان در فضای آپارتمان پرورش داد. نورگیرترین قسمت آپارتمان را برای کاشت گیاه انتخاب کرده و گلدان ها را در آنجا قرار دهید. قبل از کاشت، گلدان ها را از خاک غنی از خاک برگ و کودهای گیاه پرکرده و آن را آبیاری کنید.
حداقل فاصله میان دو گیاه باید ۷۰ سانتیمتر باشد. آبیاری شمشاد باید بطور منظم انجام شود و خاک گیاه بهتر است قبل از آبیاری مجدد مرطوب باشد. توصیه می شود، خاک گلدان را هر یک ماه، یکبار با بارورکننده های مایع، تقویت کنید. مطلوب ترین خاک برای رشد گیاه، خاک با PH اسیدی است. مناسب ترین PH برای رشد گیاه، شش است.


[بابک افخمی]
 
 
 
  روزنامه ایران

پربازدیدترین مطالب سایت

مد و پوشاک

آخرین نظرات شما

Ali Bi
سلام چند شب پیش خواب دیدم کل شهر زامبی شدن تو محله مون داشتم راه میرفتم یهو یع امارت بزرگ رو دیدم زامبیا بهم حمله کردن رفتم طبقه ...
تعبیر خواب زامبی | مرده متحرک
ادامه مطلب
فاطمه احمدی
سلام من خواب دیدم هی روشن میکردم چوب کبریتو تو تاریکی و هی خاموش میشد.تعبیرش چیه
تعبیر خواب کبریت - چوب کبریت
ادامه مطلب