clear
event

گام هایی سبز

برچسب ها style

description توضیحات

گام هایی سبز  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
۱) پاشیدن بذر: در بهار و پاییز باغچه خانه تان بذرپاشی کنید. سپس کمی کود روی آن بریزید تا چمن ها از استقامت بیشتری برخوردار شوند و علف های هرز از بین بروند. زمین را به خوبی با خیش دستی و غلتک شخم بزنید. خاک باغچه را همیشه مرطوب نگه دارید.
۲) چمن های بلند را کوتاه کنید: حداکثر طول چمن ها می بایست ۷/۵ سانتیمتر باشد البته چمن ها را زمانی که طولشان به ۱۱ سانتیمتر رسید کوتاه کنید تا مطمئن شوید که ریشه اش در زمین مقاوم شده است. هیچگاه بیشتر از یک سوم طول چمن را کوتاه نکنید چرا که با این کار ریشه چمن سست می شود و توجه داشته باشید که تیغ ماشین چمن زنی شما تیز است.
۳) بازیافت چمن ها: چمن های چیده شده را در همانجا رها کنید. با این کار در حدود ۷۰ درصد از رشد علف های هرز کاسته می شود و ۳۰ درصد نیاز باغچه به کود مرتفع می شود و همچنین خاک باغچه همیشه مرطوب و خنک خواهد ماند.
۴) کودپاشی: پس از اینکه زمین اکسیژن لازم را به خود جذب کرد، لایه نازکی کود برروی آن بپاشید. با این کار نیاز زمین به آب کم می شود و علف های هرز کاهش می یابد و از سرمازدگی در زمستان جلوگیری می شود. همچنین سلامت زمین که زیستگاه گیاه است تامین می شود.
۵) آبیاری صحیح: باغچه شما در هفته تنها نیاز به ۲/۵ سانتیمتر آب دارد که با این کار ریشه گیاهان سالم می مانند. اگر باران نمی بارد در هفته یکبار باغچه را در صبح اول وقت و یا عصر آبیاری کنید. مطمئن شوید که آب به ریشه گیاهان رسیده است. آبیاری بیش از حد برای گیاهان خطرناک است.
۶) به تنفس خاک کمک کنید: خاک در حالت طبیعی پس از مدتی متراکم می شود. اما آب، کود و هوا می تواند از این عمل جلوگیری کند. شما می توانید بخش متراکم خاک را (حداقل به عمق ۶ سانتیمتر) کنار بزنید سپس آن را با خیش دستی شخم بزنید و به جای اولیه بازگردانید.
۷) تغذیه خاک: سلامت خاک وابسته به آزادسازی تدریجی نیتروژن طبیعی موجود در خاک است که این کار با کودپاشی و بازیافت چمن های چیده شده میسر می شود. آزمایش کردن خاک برای تعیین p / k (فسفر/پتاسیم)، PH و نیازهای ریزخوراکی خاک امری لازم است.
۸) حفاظت از خاک: همانطور که می دانیم خاک محل زندگی بسیاری از موجودات است. برخی از موجودات برای گیاهان مفید و برخی مضر می باشند. پس از خاک محافظت کنید. 
۹ ) بر آفات طبیعی نظارت داشته باشید: شما می توانید برای آخرین اقدام از آفت کش ها استفاده کنید و علف های هرز را هم با دست از ریشه درآورید.
۱۰) متفاوت باشید: سعی کنید خود را به کاشت یک نوع گل و گیاه منحصر نکرده و کاشت انواع گل و گیاهان را در باغچه امتحان کنید. برای این کار می توانید از باغبانان کمک بگیرید.
 
 
 
  روزنامه ابتکار

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library راه هایی برای کنترل خشم!

insert_link

local_library کوکوی لوبیا سبز

insert_link

local_library گام هايي طلايي براي زيباتر نمودن چشمها

insert_link

local_library خانم هایی که چشمان درشت دارند