clear
event

گلدان‌هایی با نمای متفاوت

برچسب ها style

description توضیحات

گلدان‌هایی با نمای متفاوت  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
اگر دوست دارید در منزلتان گلدان‌هایی متفاوت داشته باشید روش‌های سریع و کم‌هزینه‌ای وجود دارند که شما می‌توانید با اجرای آنها در کمترین زمان و با حداقل هزینه گلدانی خاص بسازید و به گوشه و کنار منزل زیبایی و طراوت ببخشید. در اینجا به بعضی از این روش‌ها اشاره می‌کنیم.
گل‌ها را در ظروف شیشه‌ای مخصوص بسته‌بندی مواد غذایی مانند خیارشور و یا انواع سس بچینید و آن را تا نیمه از آب پر کنید، سپس یک برگ زرورق و یک کاغذ رنگی نازک را روی هم بگذارید، به‌طوری که زرورق در زیر و کاغذ رنگی روی آن باشد سپس گلدان را در مرکز کاغذ قرار دهید. قبل از آنکه گلدان را روی کاغذ بگذارید سطح خارجی آن را کاملاً خشک کنید، کاغذ و زرورق را با هم از ۴ طرف به طرف بالا و لبه شیشه جمع کنید و با یک رشته ریسمان کنفی یا چند رشته نخ پرک رنگی به دور دهانه شیشه ببندید. در آخر گوشه‌های زرورق و کاغذ رنگی را که از دور گل‌ها بیرون آمده‌اند با دست مرتب کنید. چند گلدان کوچک و یا چند لیوان را در یک سبد توری فلزی قرار دهید. فواصل میان آنها و همچنین فاصله میان لیوان‌ها و دیواره سبد را با خزه پر کنید سپس لیوان‌ها را تا نیمه از آب پر کنید و هر یک از آنها را با یک نوع گل پر کنید. همچنین می‌توان در این سبد چند گلدان کوچک گل بنفشه یا همیشه‌بهار را به همین ترتیب چید.
در یک قوطی کنسرو خالی را با دقت بریده و جدا کنید. چند شاخه گل ژربرای ساقه بلند را انتخاب کنید و ساقه‌های آنها را تا حدود ۲۵ سانتیمتری از سر گل‌ها کوتاه کنید. قطعات بریده‌شده از ساقه‌ها را به یک اندازه و به اندازه ارتفاع قوطی کنسرو بریده و دور قوطی کنسرو بچسبانید به طوری که سطح روی قوطی را کاملاً بپوشانند.
یک قطعه نخ پرک را دور قوطی ببندید و به صورت پاپیونی گره بزنید. سپس قوطی را تا نیمه از آب پر کنید و گل‌ها را در آن قرار دهید.
گلدان‌های ساده سفالی را می‌توانید با چسباندن موزائیک‌های شکسته روی آنها تزئین کنید. 
با موزائیک‌های اضافی که در منزل دارید یک گلدان را به‌طور کامل پوشش دهید یا بخشی از آن را با چسباندن موزائیک زینت دهید. برای چسباندن موزائیک می‌توانید از چسب سیلیکون یا چسب کاشی استفاده کنید و پس از چسباندن آنها فواصل میانشان را با مقداری دوغاب پر کنید. غیر از موزائیک از وسایل دیگری که در منزل دارید نیز می‌توانید برای این منظور بهره بگیرید. به‌عنوان مثال می‌توان از قطعات چینی یا انواع دکمه نیز استفاده کرد.
از انواع قوطی‌های خالی مواد شوینده به‌عنوان گلدان استفاده کنید. تعدادی از این قوطی‌ها را در اندازه‌ها و رنگ‌های گوناگون انتخاب کنید و به‌صورت یک مجموعه در گوشه‌ای از آشپزخانه بچینید. قبل از قرار دادن گل در این قوطی‌ها آنها را خوب بشویید تا مواد شوینده در آنها باقی نمانده باشد
 
 
 
  روزنامه تهران امروز

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library آموزش یوگا - درمان با طب فشاری

insert_link

local_library کیک فنجانی با پنیر

insert_link

local_library شیرینی بیسکویت با توفی

insert_link

local_library کیک با رویه شکلاتی (دورنگ)