clear
event

گل آرایی با گیاهان آپارتمانی

برچسب ها style

description توضیحات

گل آرایی با گیاهان آپارتمانی  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
گل‌های آپارتمانی برای چینمان و گل­آرایی بسیار زیبا بوده و در دفاتر کار، ادارات، سالن‌ها، منازل و ورودی هتل­ها کاربرد دارند. 
در این گل­آرایی از گل‌های پر کننده کمتر استفاده می­شود و بجای آن از گیاهان سبز و ظریف استفاده می‌شود. در گل­آرایی با گیاهان آپارتمانی تفاوت رنگ گیاهان و برگ­های آن‌ها با هم بسیار مهم بوده و باعث زیباتر شدن چینمان گل‌ها می­شود. 
برای شروع این گل­آرایی ابتدا سبد یا گلدانی را انتخاب می­کنیم و گل‌های درافنیای قرمز، سیندلیوم نقره­ای، لیندا و نیز برگ­های یوکای ابلق را برای زیباتر کردن رنگ­آمیزی در آن می­چینیم و با برگ­های سبز گَردی فضای خالی گل‌ها را پر می­کنیم. سپس گل‌هایی که عمر طولانی‌تری دارند مثل مرغ بهشت و یا یک شاخه لیلیوم در کنار آن‌ها قرار می‌دهیم. این گلدان‌ها معمولاً نسبت به دسته گل‌ها عمر بیشتری دارند. اگر در فصل بهار و تابستان این نوع گل­آرایی را انجام دادیم از گلدان‌های کوچک بنفشه و اطلسی و یا گلدان‌های مینا استفاده می­کنیم. هم‌ چنانکه از گلدان‌های پامچال استفاده زیادی می‌شود. 
در این گل­آرایی سعی می­کنیم از گل‌هایی استفاده کنیم که عمر طولانی داشته باشند. اگر گیاه خاصی در مدت کوتاهی خراب شد بایستی آنرا از مجموعه در بیاوریم و نگهداری خاص برای آن صورت گیرد تا دوباره بتوان آن را به مجموعه برگرداند. گل‌های طبیعی در این گلدان بصورت شاخه‌ای استفاده می‌شود و بعد از مدتی آن‌ها را با گل‌های تازه‌ی دیگر جایگزین می‌کنیم. در این رابطه می­توان از گل‌های آنتریوم، داودی، میخک و زنبق نیز استفاده کرد. پس در این گل‌آرایی از چند گیاه سبز آپارتمانی همراه چند شاخه گل استفاده می‌شود. هم‌چنین از ظرف‌های سفالی، فلزی (مسی) و پلاستیکی نیز استفاده می‌شود. برای پشت پنجره‌ها نیز از گلدان‌های کشیده و مستطیل استفاده می‌کنند.
در هنگام گل­آرایی حتماً باید به شرایط مکانی که گل‌ها در آنجا قرار می­‌گیرند توجه کافی داشته باشیم.
 
 
 
  سازمان آموزش و پرورش استان خراسان
 
 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library آموزش یوگا - درمان با طب فشاری

insert_link

local_library کیک فنجانی با پنیر

insert_link

local_library شیرینی بیسکویت با توفی

insert_link

local_library کیک با رویه شکلاتی (دورنگ)