clear
library_books
event

آموزش یوگا - درمان با طب فشاری

برچسب ها style

description توضیحات

درمان با طب فشاری

مقدمه:
در ادامه مقاله شماره پیشین مربوط به طب فشاری براساس واكنش های بدن و ارائه تكنیك های مختلف جهت درمان و آرامش بخشیدن به بدن به معرفی چند تكنیك دیگر می‌پردازیم. در این راستا، ابتدا با تكنیك «ماساژ با فشار شست» (Thumb Walking) آشنا خواهیم شدكه از نظر ساختار با روش و «قلاب كردن شست» (Thumb Hooking) شباهت بسیاری دارد.

 

ماساژ با فشار شست (Thumb Walking)

این نوع ماساژ اصلی ترین تكنیك برای نواحی وسیع و گسترده است. این تكنیك دقیقاً مانند تكنیك «قلاب كردن شست» (Thumb Hooking) آغاز شده و سپس گوشه خارجی شست خم شده به آرامی پیش می‌رود. فشار بایستی مداوم بوده و عاری از حركات منقطع باشد. در ادامه شست را در طول خط دیافراگم - در زیر برجستگی پا- فشار داده و ناحیه نخاعی را در امتداد قوس اصلی پا، از پاشنه تا شست بزرگ تحریك كنید.

 

راه بردن انگشتان (Finger Walking)

این روش برای ماساژ قسمت رویی پا به كار گرفته می شود. اصول كار همانند روش (Thumb Walking) است. «خم كردن مفصل اولین انگشت و حركت به جلو» با استفاده از دست ثابت، شست پاها را نگه داشته و از انگشتان دیگر فاصله دهید و با فشار شست عامل بر روی برجستگی كف پا اهرمی ایجاد كرده و سپس عمل راه بردن انگشت را از مبداء كوچكترین انگشت تا مچ پا آغاز كنید. در حركات بعدی عمل راه بردن انگشت را از فاصله میان سایر انگشتان پا به سمت داخلی پا تكرار كنید.

این روش، تنش در ناحیه سینه و ریه، نواحی مربوط به مجاری لنفاوی و تارهای صوتی را بین شست و انگشت دوم در رویه پا قراردارند، كاهش داده و آرامش را در این نواحی به ارمغان می‌آورد.

 

 

مالیدن پاها (Stroking the feet)

با تعویض دست‌ها، پا را به آرامی از مچ تا انگشتان پا مالش دهید به گونه‌ای كه موجب آرامش در تمام قسمت های پا گردد.

ایجاد آرامش توام با لذت با استفاده از ماساژ پاها (Dessert Stroke)

ابتدا، پا را در هر دو دست گرفته و از بالا تا پائین به نرمی نوازش كنید. این روش بسیار لذت بخش بوده و در سراسر مدت درمان می‌توان از آن پس از كار برروی انعكاس‌های حسی به منظور ایجاد آرامش و تسكین در فرد مقابل بهره گرفت. همواره جلسات درمان را جهت تعادل دوباره تمام پا، با این روش ختم كنید.

 

برای حصول درمانی موثر:

  • پا را با لبه خارجی شست دست و ناخن آن معاینه كنید ولی كاملاً مراقب باشید كه ناخن شما خراشی برروی پوست ایجاد نكند.

  • با فرد مقابل تماس چشمی منظم داشته باشید تا پاسخ های وی را به فشار های معینی كه وارد می‌كنید دریافت كرده و بتوانید نواحی دردناك یا حساس را تشخیص دهید.

  • به نواحی حساس كه ممكن است به صورت دانه - دانه حس شوند توجه بیشتری داشته باشید چرا كه این نواحی عموماً با تراكم مواد آهكی و یا تجمع مایه لنف مربوط می‌باشند. با این نواحی به صورت مستمر كار كنید تا باعث تفرق مواد رسوب كننده شده و انرژی نهفته آزاد گردد.

  • برروی هر ناحیه پا، چندین بار تمرین را انجام دهید و مطمئن شوید كه هیچ ناحیه ای را فراموش نكرده‌اید.

  • برروی هر پا، برای بار اول تمرین را به منظور یافتن نوحی حساس انجام داده و سپس برای دومین بار روی پا و كل بدن تمرین را تجدید و تكمیل كنید.

  • تحركات هر پا را با انجام تمرین ماساژ لذت بخش (Dessert Stroke) به قسمت های پا ربط دهید.

  • همیشه حداقل با یك دست پاها را لمس كنید.

  • استفاده و به كارگیری تمام انگشتان می تواند نواحی عمده‌ای از پا را پوشش دهد.

جهت رویت تصویر به اندازه اصلی روی هر کدام از آنها کلیک نمایید.

 مترجم :‌ فرزاد بوالحسنی

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library آموزش فال قهوه - قسمت چهارم

insert_link

local_library آموزش فال قهوه - قسمت سوم

insert_link

local_library آموزش فال قهوه - قسمت دوم

insert_link

local_library آموزش فال قهوه - قسمت اول