clear
library_books
event

شیشه های معطر خوراكی را خودتان درست کنید

برچسب ها style

description توضیحات

 

این‌ روزها بسیاری‌ از خانم ها به‌ تهیه بطری ها یا ظرف های‌ شیشه‌ ای‌ حاوی‌ سبزیجات‌ معطر، سیر، پوست‌ لیموترش‌ و... در سركه‌ یا روغن‌ علاقه نشان می دهند. اما این‌ شیشه‌ها قیمت های‌ بالایی‌ دارند. كدبانوهای‌ هنرمند با روشی‌ كه‌ در اینجا آموزش‌ داده‌ می‌ شود، می‌توانند خودشان این بطری ها را تهیه‌ كنند.

 

روغن معطر

مواد لازم‌

- روغن‌ آفتابگردان‌ یا زیتون‌

- سبزیجات‌ معطر

 

روش‌ تهیه‌

سبزیجات‌ تازهِ معطر را بشویید و خشك‌ كنید. سپس‌ چند برگ‌ از آنها را درون‌ بطری‌ بیندازید و روغن‌ را روی‌ آن‌ بریزید. در شیشه‌ را ببندید، آن‌ را در ظرفی‌ پر از آب‌ قرار دهید و مدت‌ پنج‌ دقیقه‌ با حرارت‌ ملایم‌ گرم‌ كنید. سپس‌ آن‌ را بردارید و كناری‌ بگذارید.

 

سركه معطر

مواد لازم‌

- سركه‌ سفید

- لیموترش‌ یا سیر

 

روش‌ تهیه‌

لیمو را بشویید و خشك‌ كنید. سپس‌ به‌ وسیله‌ چاقو از قسمت‌ بالای‌ آن‌ شروع‌ كنید و پوست‌ را با ضخامت‌ نیم‌ سانتیمتر و به‌ صورت‌ پیوسته‌ ببرید. پوست‌ لیمو را كه‌ حالا به‌ صورت‌ نواری‌ باریك‌ درآمده‌،‌ درون‌ بطری‌ بیندازید. شیشه‌ را با سركه‌ پر كنید، در آن‌ را ببندید و آن‌ را درون‌ یک ظرف آب‌ قرار دهید. سپس‌ به‌ مدت‌ پنج‌ دقیقه‌ با حرارت‌ ملایم‌ گرم‌ كنید. برای‌ استفاده‌ از سیر هم‌ همین‌ روش‌ را به‌ كار ببرید و به‌ جای‌ پوست‌ لیمو، سیرها را به‌ صورت‌ درسته‌ و پوست‌كنده‌ در سركه‌ بریزید.

می ‌توانید عمل‌ گرم‌ كردن‌ را در ظرفی‌ درون‌ مایكروویو با حرارت‌ متوسط‌ انجام‌ دهید و سپس‌ مواد را به‌ شیشه‌ انتقال‌ دهید.

ویدا صدیقی

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library آموزش یوگا - آموزش كلاسیك آسانا های یوگا

insert_link

local_library دستورالعمل های استيل شروع ، قدمها و پرتا

insert_link

local_library هاله ی خود را پالایش کنید

insert_link

local_library خود را باور کنید!