clear
event

راهنماي انتخاب کت زمستانی براي آقايان

برچسب ها style

description توضیحات

کت‌های متنوع زیادی در بازار وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا در برابر سرمای زمستان از خود محافظت کنید. بهتر است برای فصل سرد زمستان کت و کاپشنی انتخاب کنید که قدش بین ران و زانوی شما باشد تا شما را به خوبی گرم کند.
کت زمستانی از پارچه ضخیم‌تر و طبیعی تهیه می‌شود و شما را گرم نگاه می‌دارد. بنابراین برای اینکه در هوای خیلی سرد زمستان احساس سرما نکنید و در عین حال شیک هم به نظر برسید، به نکات زیر برای انتخاب کت توجه کنید.

 
پارچه کت
نخستین چیزی که برای خرید یک کت زمستانی باید به آن توجه کنید، انتخاب پارچه مناسب است. بهترین پارچه برای ایجاد گرمای کافی، پشم و کشمیر است. پارچه کشمیری از پارچه پشمی خیلی گرمتر است، اما به همان نسبت گرانتر است و دوام و ماندگار کمتری هم دارد. اگر شما واقعا می‌خواهید که کت خیلی گرمی داشته باشید، کتی انتخاب کنید که یک لایه عایق نازک گرم(مثلا یک لایه نازک پشم شیشه) داشته باشد که به آستر معمولی کت دوخته شده باشد؛ در نتیجه یک لایه اضافی به لباس شما افزوده می‌شود؛ البته در بیشتر مواقع یک کت پشمی یا کشمیری فقط به یک آستر استات نیاز دارد تا به راحتی روی لباس‌های دیگر پوشیده بشود و پارچه رویی کت خودش به اندازه کافی وظیفه گرم شدن را انجام می‌دهد.
 
 
اندازه کت
انتخاب اندازه مناسب برای خرید یک کت زمستانی خیلی ضروری است. برای یافتن اندازه دقیق فقط کافی است سایز کت زمستانی را از اندازه کت و کاپشن معمولی خود یک سایز بزرگتر انتخاب کنید؛ در این صورت شما می‌توانید به راحتی حرکت کنید، بدون‌اینکه لایه های زیری لباس به شانه و گردن شما بچسبد و شما را آزار بدهد. درز شانه کت هم باید درست بالای لبه شانه طبیعی شما قرار بگیرد. این کار موجب می‌شود تا هنگامی که زیر کت زمستانیتان، کت اسپرت یا کت شلوار پوشیده‌اید، نیمرخ بهتری داشته باشید. می‌توانید هنگام خرید کت زمستانی یک پلوور ضخیم یا کت اسپرت پشمی بپوشید .همه کتها ابعاد و اندازه یکسانی ندارند بنابراین این کار، روش خوبی برای اندازه گیری سریع و و راحت است.
برای اندازه‌گیری دقیق کت، فقط به پوشیدن آن بسنده نکنید؛ در حالی که کت را به تن دارید یک صندلی پیدا کنید و
روی آن بنشینید، بازوهای خود را بالا ببرید، خم بشوید و بند کفشتان را ببندید . شما این کت را در موقعیت‌های مختلف خواهید پوشید، بنابراین باید قبل از خرید آن را کامل و دقیق تست کنید.
 
 
 
مدل کت
انواع متنوعی از مدل‌های کت در بازار وجود دارد که می‌توانید بسته به سلیقه خود آن را انتخاب کنید. در اینجا چند مدل اصلی کت که شیک و مد هستند را برای شما نشان می‌دهیم.
 

 

کت طرح ارتشی

 

 
یک کت مدرن الهام گرفته از طرح‌های ارتشی به رنگ خاکستری یا زغال سنگی را می‌توانید به راحتی با لباس‌های قهوه‌ای، ،‌مشکی و آبی ست کنید. اگر این مدل کت را روی کت شلوار بپوشید، ظاهری رسمی ایجاد می کنید؛ می‌توانید آن را برای موقعیتهای غیررسمی با شلوار جین یا شلوار مخمل کبریتی هم بپوشید.
 
 
یک مدل کتpea
 

 


کت مدلpea کتی است که معمولا پشمی است و برگردان یقه پهنی دارد، دو طرف دگمه دار است با دگمه های بزرگ و جیبهای عمودی. این مدل کت pea که در تصویر می‌بینید، مدلی زیبا و ظریف برای زمستان است و لبه‌های آن کمی بیشتر از معمول روی هم آمده است. چنین کتی برای موقعیتهای غیررسمی مناسبتر است.
 
 
کت دوطرف دگمه دار یقه پهن
 

 


این کت دوطرف دگمه دار که تقریبا تا روی زانو است باعث می‌شود تا در طول فصل سرما به خوبی گرم بشوید . یقه کت برگردان پهنی دارد که وقتی آن را برگردانید، شما را از باد و سرما بیشتر محافظت می‌کند.
 
 
کت شیب دار
 

 


این مدل کت زمستانی یک مدل غیرمعمول است که هنوز هم مد است. جادگمه‌ها به شکل زاویه دار روبه پایین قرار گرفته است. خط شانه و یقه کت مردانه و شبیه مدل‌های نظامی است.
 

یادتان باشد که هر مدل کتی که انتخاب می‌کنید، پس از تمام شدن فصل زمستان از آن به خوبی نگاهداری کنید، آن را به خشکشویی بدهید و سپس در یک چوبرختی کت بپیچیدید تا برای سال آينده آماده باشد.

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library براي تست رنگ رژ لب آن را ...

insert_link

local_library نكات مهم آرایشی براي عروس خانمها

insert_link

local_library آرايش براي پنهان كردن لكه ها و جوش‌ها

insert_link

local_library هنگام رژ زدن، رژي را انتخاب کنيد که ...