clear
event

آیا تماشای فیلم های عاشقانه برای شما مضر است؟

برچسب ها style

description توضیحات

در دنیای فیلم های رمانتیک، پسر نجیب و خجالتی عاشق دختر می شود و با هم دوست می شوند و بعد از چند بحث و جدل دوباره آشتی می کنند و سپس در اثر تراژدی از هم جدا می شوند و بعد ناگهان در اثر یک اتفاق غیرقابل پیش بینی دوباره به هم می پیوندند. اما محققان مطالعاتی را آغاز کرده اند که بفهمند آیا این باورهای تزریقی به دنیا تحت پروژه "فیلم های عاشقانه" می تواند جلوی بوقوع پیوستن عشق حقیقی در دنیای واقعی را بگیرد یا نه؟ 

مدتی قبل محققان دانشگاهی در ادینبورگ مطالعه خود درباره 40 فیلم هالیوودی که بین سالهای 1995-2005 ساخته شده بودند به اتمام رساند. انها متوجه شدند مشکلاتی که زوجین به مشاورین ازدواج در مرکز مشاوره گزارش داده اند، انعکاسی از تصور غلط درباره عشق و عاطفه است که در فیلمهای هالیوودی به نمایش گذاشته می شود. 

مشاورین رابطه اغلب با تصورات اشتباه معمولی در بین مراجعین خود روبرو می شوند، مانند اینکه اگر شریک شما واقعا عاشقتان است بدون هیچ کلمه ای خودش می فهمد که شما به چه چیز نیاز دارید یا اینکه زوج آینده هر کسی از قبل مشخص شده است. تحقیقات زیادی انجام شده که نشان می دهد این موارد در چنین فیلمهایی به وفور نمایش داده می شود. 

این حقیقت که هالیوود به ما نسخه های پیشرفته ای عشق و رمانس می فروشد، چیز عجیبی نیست. اما آیا آنچه نمایش داده می شود یک حقیقت از پیش موجود است یا چیز جدیدی در اذهان مردم تزریق می شود؟ برای مثال 130 دانش آموز داوطلب فیلم سرندیپیتی محصول سال 2001 را تماشا کردند و گروه دیگری به همین تعداد فیلم درامی از دیوید لینچ را تماشا کردند. آنها که کمدی رمانتیک سرندیپیتی را تماشا کرده بودند، بیشتر به سرنوشت محتوم اعتقاد پیدا کرده بودند تا آنها که فیلم واقعی را دیده بودند. 

محقق دیگری اظهار می دارد تاثیر فیلمهای کمدی رمانتیک بر ضمیر ناخودآگاه و خودآگاه و تحریک ان پروسه بسیار پیچیده ایست که تاثیر فیلم در آن کاملا مشخص نیست. مانند فیلمهای خشونت آمیز که عده ای ان را یک محرک کامل برای ارتکاب خشونت می دانند و عده ای دیگر این درجه از قاطعیت را برای آن قایل نیستند. 

البته به مردم هشدار داده می شود تا از تماشای زیاد این فیلمها خودداری کنند زیرا ممکن است بر روابط عاطفی واقعی آنها تاثیر بگذارد، ممکن است نوجوانان را به اشتباه وارد روابط زودهنگام کند. همین تعداد کم از کسانی که دچار تاثیرات منفی شده اند، می تواند بهانه ای برای توجه بیشتر ما در عواقب تماشای تعداد زیاد از این گونه فیلمها باشد. 

محقق دیگری می گوید همیشه هم این اثر منفی نیست. وقتی یک زوج از سالهای شاد و خوشبخت زندگی دور می شوند، نیاز به منبعی دارند تا به آنها امید دهد که بیشتر در کنار هم باشند. ما گاهی نیاز داریم با داستانها زندگی کنیم تا بتوانیم بر واقعیات غلبه کنیم و باور کنیم کسی در این دنیا هست که در کنارماست و دوستمان دارد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library آموزش یوگا - آموزش كلاسیك آسانا های یوگا

insert_link

local_library دستورالعمل های استيل شروع ، قدمها و پرتا

insert_link

local_library راه هایی برای کنترل خشم!

insert_link

local_library آموزش مطالعه - چند تمرین برای تمرکزحواس