clear
event

آیا فکر می کنید شغل پر استرسی دارید؟

برچسب ها style

description توضیحات

اگر به دنبال شغلی هستید که عاری از هر استرسی باشد، شانسی نخواهید داشت. تنها شخصیتهای فیلم های سینمایی و تلویزیونی هستند که در اجراهایشان شغلهایی دارند که آنها را پریشان نمی کند و فشار خونشان بالا نمی رود. 

اینها همانهایی هستند که آسمانخراش های بزرگی دارند و زمان زیادی برای وقت گذرانی با دوستانشان دارند. شغل آنها به طرز باورنکردنی انعطاف پذیر است. 

اما در زندگی واقعی هر شغلی را که انتخاب کنید ، کوچک باشد یا بزرگ، هر از چندی برای شما ایجاد استرس می کند. اگر با صف تمام نشدنی از مشتریان سر و کار دارید یا مدیر اجرایی هستید و یا در شغل نا مطمئنی از نظر اقتصادی فعالیت دارید، خشم و عصبانیت به شما روی خواهد آورد. این قسمتی از زندگی است.بر طبق موسسه ملی ایمنی و سلامت شغلی آمریکا استرس از عوامل متعددی سرچشمه می گیرد: 

- ساعتهای طولانی بدون استراحت یا استراحت ناکافی 

- کارکنانی که در طول پروسه تصمیم گیری نقشی ندارند و قادر به شرکت در آن نیستند. 

- نا امنی شغل و حجم زیاد تغییرات ناگهانی. 

- خطر جسمی و فیزیکی 

بعضی از شغل ها بیش از دیگران استرس زا هستند. نمی توان گفت آنها شغل های بدی هستند اما به کسانی نیاز دارند که برای مقابله و مدیریت استرس های ناگهانی و رو به افزایش به اندازه کافی قوی هستند. بعضی از این شغل ها را نام می بریم. 

1- خرده فروشی: فروشندگی نیازمند است که شما مدام مشتریان را به پرداخت پول متقاعد کنید. مشتریان به طور لزوم به پرداخت پول تمایلی ندارند و اگر داشته باشند هم، فروشگاه های دیگری برای خرید هست. فروشندگان همواره باید ثابت کنند که کالای آنها بهترین گزینه است. 

2- پزشکان و پرستاران: آنها بر پایه قواعد خاصی با مرگ و زندگی سرو کار دارند، فشار کاری که در کمتر شغلی یافت می شود! آنها مجبورند بیمار خود را مدیریت کنند و در عین حال به دانشنامه بزرگی از اطلاعات پزشکی هم دسترسی داشته باشند. 

پزشکان و پرستارانی که در بیمارستان کار می کنند و ساعات شغلی منظمی ندارند اغلب خواب کمتری دارند و حتی در روزهای تعطیل هم آن کال هستند و امروزه پرونده های زیادی برای معالجه نادرست و غیرقانون پزشکان تشکیل شده است. 

3- حسابداران: سر و کله زدن با آنهمه اعداد نیازمند توجه خاصی به جزییات است که چشم شما را به خطا وامیدارد. نه تنها با امور مالی یک مشتری طرف هستید، بلکه باید همواره در جریان قواعد و روشهایی باشید که هر سال تغییر می کند. شما باید حواستان به پرینت های ریز و ناخوانایی باشد که هیچ کس دیگر به آن نگاه نمیکند! 

4- معلمی: دبیران راهنمایی و دبیرستان استرس زیادی دارند زیر کنترل کردن آنهمه انرژی کار آسانی نیست والدینی که فرزندانشان پیشرفت تحصیلی دارند اغلب تقصیر را به گردن معلمش می اندازند. 

5- آتش نشانان: وقتی یک اتش نشان آن کال است یعنی باید برای همه نوع حادثه اورژانسی از سوختن یک ماشین کوچک تا یک انفجار بزرگ آمادگی داشته باشد. ممکن است در طول یک شیفت حتی یک مورد درمانی هم نداشته باشند. شاید مهمترین نکته درباره آنان کار با آتش است که به تنهایی  استرس زاست

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library آموزش یوگا - دنیای پر رمز و راز خواب

insert_link

local_library هیپتونیزم چیست و چگونه رخ می دهد!؟

insert_link

local_library قانون کارما (از هر دست بدهی از همان دست

insert_link

local_library هاله ی خود را پالایش کنید