clear
event

شستن لباس با آب داغ حساسيت ها را از بين مي برد

برچسب ها style

description توضیحات

محققان دريافته اند كه شستن لباسها با آب داغ بيش از 60 درجه سانتيگراد موجب از بين رفتن صد درصد ذرات آلرژي زا مي شود.

به گزارش سلامت نيوز به نقل ازمهر، محققان كره جنوبي در بررسي ها به اين نتيجه رسيده اند كه آب داغ نه تنها ذرات آلرژي زا بلكه مواد آلوده ناشي از نزديكي حيواناتي مانند سگ و بخش ديگري از آلودگي ها را نيز از بين مي برد. 

اين در حالي است كه محققان دانشگاه سئول اعلام كرده  اند چنانچه افراد لباسهاي خود را با آب گرم يعني در حدود 40 درجه سانتيگراد بشويند تنها قادر به از بين بردن 5/6 درصد مواد حساسيت زا و آلودگي هاي ديگر است. 

در عين حال كارشناسان شيوه جايگزيني را نيز به اين منظور معرفي كرده اند و آن هم در مورد لباسهايي است كه امكان شستن شان با آب داغ 60 درجه وجود ندارد. بدين ترتيب كه ابتدا با آب 30 تا 40 درجه سانتيگراد شسته شوند و سپس دو بار و هر بار به مدت 3 دقيقه با آب سرد آبكشي شود. 

اين مسئله در مورد كودكاني كه بدنشان بيشتر به مواد خارجي و شيميايي و آلرژي زا حساس است بسيار مفيد بوده و مي توان به سادگي و تنها با تنظيم درجه حرارت شستشو مانع از ابتلاي كودكان به انواع حساسيت ها شد. 

بنا بر همين گزارش، چنانچه والدين به جاي تنظيم دما به استفاده بيشتر از ضد عفوني كننده ها در مورد لباس كودكان به ويژه در سنين كمتر از 3 سال بپردازند به نوعي موجب بروز حساسيت در آنها مي شوند زيرا مواد ضد عفوني كننده نيز مي تواند تحريك كننده پوست كودكان باشد. 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library آموزش یوگا - درمان با طب فشاری

insert_link

local_library هاله ی خود را پالایش کنید

insert_link

local_library خود را باور کنید!

insert_link

local_library کیک فنجانی با پنیر