clear
event

نکاتی درباره کار در خانه

برچسب ها style

description توضیحات

خیلی از مردم دنیا از ایده کار کردن در محیط آرام خانه استقبال می کنند. اگر شما عبارت لاتین کار از خانه را در اینترنت سرچ کنید، به میلیونها نتیجه برخواهید خورد که کتابها، چت روم ها و انجمن های بسیاری در این زمینه تحقیق و بحث می کنند. به همین دلیل ما نیز نگاهی به این مبحث می اندازیم. 

با توجه به روند اقتصادی در دنیا، کارکنان و کارفرمایان زیادی طالب انتخاب گزینه کار از خانه هستند. تکنولوژی لازم برای ایجاد یک دفترکار خانگی کاملا در دسترس، ارزان و برای مردم راحت تر است، همینطور خیلی از مردم دنبال برنامه کار قابل انعطافی هستند که بتوانند در خانه باشند و از فرزند خود یا پدر و مادر پیر خود نگهداری کنند. 

طبق یک تحقیق در سایت msn.careerbuilder یک سوم از شاغلین، از خانه کار می کنند. اما واقعاً چه مدت زمانی از روز را صرف کار کردن می کنند؟ قطعاً 8 ساعت کامل نخواهد بود. 25 درصد از آنها اذعان داشته اند که کمتر از یکساعت مفید کار می کنند. 53 درصد کمتر از 3 ساعت و تنها 14 درصد 8 ساعت کامل کار می کنند. در این صورت مردم به جای انجام کار خود چه می کنند؟ 

• پرداختن به امور بچه ها 22 درصد 

• تلفنهای شخصی و گشت زنی در اینترنت 17 درصد 

• بیرون رفتن، تماشای تلویزیون یا خواب 15 درصد 

• کارهای شخصی 11 درصد 

• خانه داری 9 درصد 

کارمند و کارفرما در محیط کار از مزایای بهبود تکنولوژی در محیط کار بهره می برند که به آنها اجازه می دهد بصورت مجازی از هرجا از جمله خانه کار کنند اما کسی که فقط در خانه کار می کند می تواند بین خانه و کارش تعادل ایجاد کند و همینطور انگیزه بیشتری برای کار پیدا کند. اگر بین این دو انتخاب دچار سرگردانی هستید، نکات زیر را مطالعه کنید: 

زمانبندی کار قبلی خود را نگه دارید

روز خود را همان موقعی شروع کنید که قبلا به سرکار بیرون می رفتید. همان موقع از خواب برخیزید، لباس خانه را دربیاورید و لباس معمولی روزانه تان را بپوشید. معطلی در رختخواب دری بسوی تنبلی و طفره رفتن از کار است. 

محل کار خود را در خانه معین کنید. 

خود را با کار کردن در برابر تلویزیون، رادیو یا اتاقی که دیگران در آن رفت و آمد دارند و ممکن است حواستان را پرت کنند گول نزنید. جایی را انتخاب کنید که ساکت و منظم باشد جایی که بتوانید پروژه تان را در آن تکمیل کنید. 

برنامه روزانه را مشخص کنید. 

فهرستی از اهداف مشخص برای روز خود تهیه کنید و هر کدام که کامل شد از لیست خط بزنید. این شما را مطمئن می کند که آنچه می خواستید به درستی انجام شده است. 

ساعت ناهار را تعیین کنید. 

برای تلفن های شخصی، کار متفرقه، کار خانه ، ورزش و هر چیز غیرمرتبط با کار اداری وقت مشخص کنید. حتی تایمری داشته باشید که وقتی کار متفرقه تان تمام شد به سرکار اصلی خود برگردید. 

وقت استراحت

زمانی برای بازی با کودکان، خوردن میان وعده یا پیاده روی کوتاه برای شما لازم است فقط وقت آن را کم در نظر بگیرید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library آموزش یوگا - واقعیتی عمیق در عملكرد هیپن

insert_link

local_library آموزش یوگا - واقعیتی عمیق در عملكرد هیپن

insert_link

local_library آموزش یوگا - مبحثی در شناخت تمرکز و تربی

insert_link

local_library آموزش مطالعه - علاقه مهم ترین شرط در تمر