clear
event

آیا میدانید که، پرندگان دارای مغز بزرگتر کمتر مهاجرت می کنند!

برچسب ها style

description توضیحات

 
 
 
 
 
   
   
 

پرندگان دارای مغز بزرگتر کمتر مهاجرت می کنند:
زرنگ تر ها زمستان ها می مانند در صورتی که دیگران فرار می کنند!!!
تحقیقات جدید نشان می دهند پرندگانی که در زمستان به نواحی جنوبی مهاجرت می کنند نسبت به آن هایی که مهاجرت نمی کنند به اندازه کافی باهوش نیستند تا بتوانند در نواحی سرد زنده بمانند.
این تحقیق نشان می دهد پرندگان مهاجری که با افت دما نواحی معتدل را در جستجوی نواحی گرم تر ترک می کنند ، مغز کوچک تری دارند. این نتیجه گیری با مطالعه ۱۳۴ گونه از پرندگان اروپا، اسکاندیناوی و غرب روسیه توسط Daniel Sol و همکارانش در دانشگاه بارسلونا انجام شده است. وی و همکارانش داده های مربوط به اندازه مغز را در این گونه ها با یکدیگر مقایسه نموده و به این نتایج دست یافته اند.
پرندگانی که دارای انعطاف پذیری تغذیه ای بیشتری می باشند نسبت به تغییرا ت آب و هوایی ناشی از تغییر فصل مقاومت بیشتری نشان می دهند. این در حالی است که گونه هایی که فاقد استراتژی های تغذیه ای مناسب می باشند، مجبور به مهاجرت هستند.
این الگو در اندازه مغز این دو گروه از پرندگان کاملا مشهود است . احتمالا این تغییر اندازه در ارتباط با صرفه جویی در مصرف انرژی به وسیله بافت مغز باشد. همچنین فقدان استراتژی های تغذیه ای آلترناتیو در این پرندگان در صورت بروز تغییرات محیطی در آینده برای آن ها مشکل ساز خواهد شد. با تغییرات محیط زیست و دستکاری های انسان در محیط زیست این گونه ها ، ممکن است ریسک انقراض این پرندگان نسبت به پرندگان غیر مهاجر افزایش یابد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library هیپتونیزم چیست و چگونه رخ می دهد!؟

insert_link

local_library قانون کارما (از هر دست بدهی از همان دست

insert_link

local_library انرژی چیست و چرا بر روی مراکز انرژی ما(چ

insert_link

local_library باعث درخشندگي چشم ها می شود