clear
event

آیا می‌دانید پیرترین انسان جهان کیست؟

برچسب ها style

description توضیحات

 
 
 
 
 
   
   
 
منطقه چچن محل زندگی پیرترین انسان جهان است. در ماه ژوئن امسال مشخص شد خانم «زابانی خاچوكایوا» ۱۲۴ ساله احتمالاً از ركورددار فعلی خانم «كاماتو هنگو» از ژاپن ۹ سال پیرتر است. گرچه مقامات در حال بررسی برای اثبات قطعی این موضوع هستند، اما به هر حال خانم خاچوكایوا با ۲۴ نوه و ۳۸ نتیجه و ۷ نبیره باید سنی بیشتر از ۱۰۰ سال داشته باشد.
خانم خاچوكایوا مسلمان مومنی است كه پنج بار در روز نماز می گزارد و به قول خودش سرشار از انرژی است. او هنوز به امور خانواده بزرگش رسیدگی می كند و كارهای خانه را انجام می دهد.
خانم «كاماتو هنگو» از ژاپن ركورددار فعلی طول عمر كه در ۳۱ اكتبر ۲۰۰۳ ، در ۱۱۶ سالگی فوت كرد، به طرزی عجیب دو روز بیدار می ماند و دو روز می خوابید. او گرچه زمین گیر شده بود، از دست هایش برای اجرای رقص های محلی استفاده می كرد.
پیش از این دو نفر خانم ژان _ لویی كالمنت اهل فرانسه ركورددار طول عمر بود. او در سال ۱۹۹۷ در ۱۲۲ سالگی و ۱۶۴ روزگی فوت كرد. خانم كالمنت از این لحاظ كه مدارك قطعی در مورد سن بالای او موجود بود، هنوز منحصر به فرد محسوب می شود. او در ۸۵ سالگی به حصار كشی می پرداخت و تا ۱۰۰ سالگی دوچرخه سواری می كرد.
 
 
 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library شناخت ذهن انسان

insert_link

local_library آیا زیبایی باعث علاقه مخاطب می شود !

insert_link

local_library آیا استفاده از ضد آفتاب در روزهای زمستان

insert_link

local_library رنگ چشم بر ديد انسان تاثير دارد