clear
event

آیا می‌دانید که نوشابه...

برچسب ها style

description توضیحات

 
 
 
 
 
   
   
 
مركز بهداشت استان مركزی اعلام كرد:‌ با توجه به این كه بدن انسان در سن ‌٣٠ سالگی استخوان‌سازی ندارد، نوشابه تهدید مهمی برای دندانها محسوب می‌شود. بر اساس اعلام این مركز، PH متوسط نوشابه‌ها ‌٣/٤ است، كه این مقدار اسیدیته به دندانها آسیب جدی می‌رساند.
بعد از حل ماده سخت دندان در این اسیدیته حدود ‌٨ تا ‌١٨ درصد مواد حل شده توسط ادرار دفع می‌شوند و باقیمانده مواد حل شده در سیاهرگ‌ها و سرخ‌رگ‌ها، بافت پوست و سایر ارگانها اجتماع می‌كنند. همچنین این ماده روی عملكرد كلیه‌ها اثر سوء می‌گذارد.همچنین، نوشابه‌ها هیچگونه ارزش تغذیه‌ای ندارند، در حقیقت افراد با نوشیدن نوشابه‌های گازدار به افزایش دی‌ اكسید كربن و كاهش اكسیژن موجود در بدن خود كمك می‌كنند.
● مركز بهداشت استان مركزی چند نكته دیگر در رابطه با مصرف نوشابه و تاثیر معجزه آسای آن بیان كرده است.
▪ اگر پارچه‌ای كه به نوشابه آغشته شده را برای چند دقیقه و چندین مرتبه روی یك مهره زنگ زده قرار دهید پیچ و مهره شل شده به راحتی باز می‌شود.
▪ یك قوطی نوشابه را اگر داخل سطلی كه لباس گذاشته شده بریزید و مقداری مواد شوینده به آن اضافه كنید و لباس را به صورت دایره‌وار بچرخانید لكه‌های چربی روی لباس پاك می‌شود.
▪ از نوشابه‌ می‌توان برای تمیز كردن گرد و غبار و لكه‌های موجود روی شیشه جلوی خودروها استفاده كرد.
▪ نوشابه باعث پاك شدن جرم كاسه دستشویی و توالت می‌شود.
▪ اگر یك قوطی نوشابه را روی شبكه‌های باتری ماشینی بریزید مشاهده خواهید كرد كه به راحتی سولفات‌ها را از شبكه‌ها جدا خواهد كرد.
▪ اگر یك تكه كاغذ آلومینیومی را آغشته به نوشابه كنید و به تكه‌های زنگ زده سپر ماشین بكشید مشاهده می‌كنید كه به راحتی زنگ‌ها را پاك خواهد كرد.
 
 
 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library بخارهايي که پوست را جوان‌مي‌کند

insert_link

local_library هنگام رژ زدن، رژي را انتخاب کنيد که ...

insert_link

local_library خانم هایی که چشمان درشت دارند

insert_link

local_library آیا زیبایی باعث علاقه مخاطب می شود !