clear
event

چرا کاخ سفید ، سفید است؟

برچسب ها style

description توضیحات

 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
کاخ سفید ، از روز نخست سفید نبوده یا همیشه کاخ سفید نامیده نمی شده است. اما همیشه اقامتگاه رسمی رئیس جمهور آمریکا بوده است.
این کاخ ، کهن ترین ساختمان متعلق به حکومت فدرال امریکاست که سنگ بنایش در روز ۱۳ اکتبر ۱۷۹۲ گذاشته شد. طراح این کاخ را یک معمار ایرلندی تبار به نام جمیز هوبان بود که در مسابقه معماری برای گزینش طرح خانه رئیس جمهور برنده شد.
کاخ سفید در آغاز خانه رئیس جمهور ، بنای رئیس جمهور وحتی قصر رئیس جمهور نامیده میشد . پس چطور شد که کاخ سفید نام گرفت؟ این کاخ ، در اصل از سنگ سیاه متمایل به خاکستری ساخته شده بود و در جریان جنگ سال ۱۸۱۲ میلادی، سربازان برتیانیا به واشنگتن یورش آوردند و این کاخ را در روز ۲۴ اوریک ۱۸۱۴ به آتش کشیدند . از انهمه فقط دیوار های کاخ برجای ماند.
با نظارت جمیز هوبان، کاخ نوسازی شد و تمام کارهایش در سال ۱۸۱۷ میلادی به پایان رسید. برای آنکه سیاهیهای ناشی از آتش سوزی پوشانده شود، کاخ را سفید کردند از آن روز به بعد این بنا را کاخ سفید نامیده اند ولی فقط در سال ۱۹۰۲ میلادی بود که تئودور روزولت ، آن را نام رسمی کاخ رئیس جمهور قرار داد. نکته جالب توجه اینجاست که بسیاری از اتاقهای کاخ سفید را با نام رنگشان می شناسند اتاق ابی ، که بیضی شکل است اتاق پذیرایی رئیس جمهور و خانواده است اتاق سرخ با اشیائی از دوران امپراتوری آراسته شده است اتاق سبز با اشیایی از دوران ریاست جمهوری جان آدامز و تامس جفرسون تزئین شده است یک مهمانخانه گل سرخ در طبقه بالا وجود دارد که رئیس جمهور و خانواده اش در آن زندگی می کنند.
http://www.danestanihay.mihanblog.com/Cat/۱۳.aspx
 
 
 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library دستورالعمل های استيل شروع ، قدمها و پرتا

insert_link

local_library انرژی چیست و چرا بر روی مراکز انرژی ما(چ

insert_link

local_library دست یابی به روشی برای مقابله با سفید شدن

insert_link

local_library آیا استفاده از ضد آفتاب در روزهای زمستان