clear
event

اطرائی - ارفع

برچسب ها style

description توضیحات


 

 

 

 

 

ارفع اطرائی هشتم آبان ماه 1320 در تهران متولد شد. او نوازنده سنتور و محقق موسیقی است و یکی از مولفان کتب درسی موسیقی به شمار می آید. موسیقی را در هنرستان عالی موسیقی ملی آغاز کرد از استادان او می توان به حسین صبا، فرامرز پایور، محمود کریمی اشاره کرد. او پس از اخذ دیپلم موفق به کسب درجه لیسانس از هنرکده موسیقی ملی شد و از سال 38 تا 59 استخدام رسمی اداره کل فعالیت های هنری وزارت فرهنگ و هنر درآمد و به عنوان مدرس در هنرستان موسیقی ملی مشغول به کار شد.

همزمان در این سال ها مشغول نوازندگی در ارکستر عای مختلف و همکاری با رادیو و تلویزیون بود. اطرائی از سال 1344 تا 47 با ارکستر فرامرز پایور و پس از آن نیز مدتی در ارکستر موسیقی صبا به رهبری استاد دهلوی به اجرای برنامه پرداخت. در طول این سال ها اطرائی به تکنوازی در رادیو و تلویزیون نیز مشغول بود. از سال 1353 سرپرست گروه موسیقی تالار رودکی شد و با همکاری محمد موسوی، ناصر افتتاح، لطف الله مجد، نادر گلچین و خاطره پروانه به فعالیت در این گروه ادامه داد.

سال 1359 پس از بازنشستگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تدریس در هنرستان موسیقی پسران و دختران و دانشگاه جامع علمی کاربردی را ادامه داد.

این هنرمند سمت ها و مسئولیت های متعددی در مراکز و شوراهای مختلف داشته است که عضو هیئت مدیره کانون پژوهشگران خانه موسیقی، عضو شورای مرکز موسیقی حوزه هنری، عضو هیئت انتخاب و داوران جشنواره های مختلف موسیقی، عضو شورای فنی هنرستان موسیقی پسران، دختران و دانشگاه علمی کاربردی، عضو هیئت امنای بنیاد وزیری، عضو شورای کتب درسی وزارت آموزش و پرورش از این جمله اند. 
او تا به حالی کنسرت ها و برنامه های زیادی در ایران و کشورهای مختلف جهان اجرا کرده است که از آن جمله می توان به کنسرت هایی در پاکستان (1339)، ایتالیا (1342)، افغانستان(1348)، ترکیه(1349)، بحرین (1351)، امریکا(1354)، عراق(1354)، کرواسی(1373)، بوسنی هرزه گوین(1373)، کویت(1386) و....اشاره کرد.

کتاب های منتشر شده: فرهنگ موسیقی ایران 1360، سنتور و ناظمی 1364، دوازده مقام موسیقی ملی ایران 1369، زندگی و آثار حبیب سماعی 1371، بوی جوی مولیان 1381، ویرایش خود آموز سنتور حسین صبا 1381، هفت دستگاه و پنج آواز موسیقی ایرانی 1381.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library آموزش فال قهوه - قسمت چهارم

insert_link

local_library آموزش فال قهوه - قسمت سوم

insert_link

local_library آموزش فال قهوه - قسمت دوم

insert_link

local_library آموزش فال قهوه - قسمت اول