برندگان اسکار 1981
- توضیحات
- دسته: برندگان اسکار
- بازدید: 911
برندگان اسکار 1981
(برندگان با رنگ قرمز مشخص شده اند)
نامزدهای بهترین فیلم:
Coal Miner's Daughter (1980)
Elephant Man (1980)
Ordinary People (1980)
Raging Bull (1980)
Tess (1979)
نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد:
Elephant Man (1980) - John Hurt
Great Satini (1979) - Robert Duvall
Raging Bull (1980) - Robert De Niro
Stunt Man (1980) - Peter O'Toole
Tribute (1980) - Jack Lemmon
نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی زن:
Coal Miner's Daughter (1980) - Sissy Spacek
Gloria (1980) - Gena Rowlands
Ordinary People (1980) - Mary Tyler Moore
Private Benjamin (1980) - Goldie Hawn
Resurrection (1980) - Ellen Burstyn
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
Great Santini (1979) - Michael O'Keefe
Melvin and Howard (1980) - Jason Robards
Ordinary People (1980) - Judd Hirsch
Ordinary People (1980) - Timothy Hutton
Raging Bull (1980) - Joe Pesci
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
Inside Moves (1980) - Diana Scarwid
Melvin and Howard (1980) - Mary Steenburgen
Private Benjamin (1980) - Eileen Brennan
Raging Bull (1980) - Cathy Moriarty
Resurrection (1980) - Eva LeGallienne
نامزدهای بهترین کارگردان:
Elephant Man (1980) - David Lynch
Ordinary People (1980) - Robert Redford
Raging Bull (1980) - Martin Scorsese
Stunt Man (1980) - Richard Rush
Tess (1979) - Roman Polanski
نامزدهای بهترین فیلمنامه اورژینال:
Brubaker (1980) - W.D. Richter; Arthur A. Ross
Fame (1980) - Christopher Gore
Melvin and Howard (1980) - Bo Goldman
Mon oncle d'Amerique (1980) - Jean Gruault
Private Benjamin (1980) - Nancy Meyers; Charles Shyer; Harvey Miller
نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی:
'Breaker' Morant (1980) - Jonathan Hardy
Coal Miner's Daughter (1980) - Thomas Rickman
Elephant Man (1980) - Christopher De Vore
Ordinary People (1980) - Alvin Sargent
Stunt Man (1980) - Lawrence B. Marcus
نامزدهای بهترین فیلمبرداری:
Blue Lagoon (1980) - Nestor Almendros
Coal Miner's Daughter (1980) - Ralf D. Bode
Formula (1980) - James Crabe
Raging Bull (1980) - Michael Chapman
Tess (1979) - Geoffrey Unsworth; Ghislain Cloquet
نامزدهای بهترین طراح لباس:
Elephant Man (1980) - Patricia Norris
My Brilliant Career (1979) - Anna Senior
Somewhere in Time (1980) - Jean-Pierre Dorleac
Tess (1979) - Anthony Powell
When Time Ran Out... (1980) - Paul Zastupnevich
نامزدهای بهترین صداگذاری
Altered States (1980) - Arthur Piantadosi
Coal Miner's Daughter (1980) - Richard Portman
Fame (1980) - Michael J. Kohut
Raging Bull (1980) - Donald O. Mitchell
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) - Bill Varney
نامزدهای بهترین تدوین فیلم:
Coal Miner's Daughter (1980) - Arthur Schmidt
Competition (1980) - David E. Blewitt
Elephant Man (1980) - Anne V. Coates
Fame (1980) - Gerry Hambling
Raging Bull (1980) - Thelma Schoonmaker
نامزدهای بهترین موزیک متن:
Altered States (1980) - John Corigliano
Elephant Man (1980) - John Morris
Fame (1980) - Michael Gore
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) - John Williams
Tess (1979) - Philippe Sarde
نامزدهای بهترین فیلم زبان خارجی:
Bizalom (1979) - Hungary
Le Dernier metro (1980) - France
Kagemusha (1980) - Japan
Moskva slezam ne verit (1979) - Soviet Union
El Nido (1979) - Spain
جایزه افتخاری:
Henry Fonda
- The consummate actor, in recognition of his brilliant accomplishments and enduring contribution to the art of motion pictures
نظرات (0)