سه شنبه, 11 خرداد 1395

آخرین بروز رسانی08:05:16 PM GMT

آموزش کشاورزی نگهداری از درختچه توری

محل تبلیغات شما
تعرفه قیمت تبلیغات شما در این محل : هفته ای فقط 8 هزار تومان !

نگهداری از درختچه توری

فرستادن به ایمیل چاپ
نگهداری از درختچه توری 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
  
  
 
درختچه توری، درختچه‌ای است از چین و مختص نواحی گرمسیری و نیمه‌گرمسیری و چون به سرما حساسیت چندانی ندارد می‌توان از آن در بیشتر مناطق با آب و هوای متفاوت استفاده کرد.
ارتفاع آن تا ۷ متر می‌رسد. گل‌های آن در سال اول به‌صورت خوشه‌ای به ارتفاع ده تا بیست سانتیمتر و مرکب از گل‌های با ۶ گلبرگ چین‌دار و ۷ پرچم که جام آن دارای ۶ کاسبرگ و به‌وسیله دمگل کوتاهی روی ساقه‌های خوشه قرار گرفته و به رنگ‌های سفید، قرمز، صورتی، ارغوانی و یا آبی ظاهر می‌شود. این گیاه برای اینکه بتواند به‌صورت درختچه باقی بماند، احتیاج به هرس سنگین هر دو تا سه سال یک‌بار دارد و بهتر است که این هرس در اوایل بهار انجام پذیرد. می‌توان آن را از سال اول به‌صورت تک‌پایه و یا چندپایه نگهداری کرد. برگ‌های این گیاه به شکل بیضی است که به‌وسیله دمبرگ کوتاهی روی شاخه قرار دارد. این درختچه نیازمند خاکی قوی با زه‌کشی کامل بخصوص خاک شنی و آفتاب مستقیم و آب فراوان است و در مناطق که نور آفتاب به‌اندازه کافی باشد به حیات خود ادامه می‌دهد.
● طرز تکثیر
بهترین نوع تکثیر آن به‌وسیله قلمه است به این طریق که در اواخر پاییز شاخه‌های آن را که نیمه‌چوبی و قوی و سالم باشد انتخاب و به‌اندازه ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر از آن را قطع و تا نصفه در ماسه شن نرم و شسته فرو می‌کنند و در اتاق یا گلخانه که دمای آن ۱۰ درجه سانتیگراد کمتر نباشد قرار می‌دهند و مطابق معمول آبیاری می‌کنند تا قلمه‌ها ریشه‌دار شوند. در اوایل بهار که قلمه‌ها دارای ریشه کامل شدند آن را به محل اصلی یا گلدان با خاکی قوی و زه‌کشی خوب منتقل می‌کنند، تکثیر به‌وسیله بذر هم امکان‌پذیر است.
 
 
 
 روزنامه تهران امروز

افزودن نظر

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

مطالب اتفاقی مرتبط

محل تبلیغات شما
تعرفه قیمت تبلیغات شما در این محل : هفته ای فقط 8 هزار تومان !