یکشنبه, 03 خرداد 1394

آخرین بروز رسانی08:05:16 PM GMT

آموزش کشاورزی نگهداری از درختچه توری

درسهای صوتی رایگان زبان انگلیسی
مسئولیت مطالب مندرج در وب سایت های آگهی شده به عهده مدیران سایت مربوطه می باشد

نگهداری از درختچه توری

فرستادن به ایمیل چاپ
نگهداری از درختچه توری 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
  
  
 
درختچه توری، درختچه‌ای است از چین و مختص نواحی گرمسیری و نیمه‌گرمسیری و چون به سرما حساسیت چندانی ندارد می‌توان از آن در بیشتر مناطق با آب و هوای متفاوت استفاده کرد.
ارتفاع آن تا ۷ متر می‌رسد. گل‌های آن در سال اول به‌صورت خوشه‌ای به ارتفاع ده تا بیست سانتیمتر و مرکب از گل‌های با ۶ گلبرگ چین‌دار و ۷ پرچم که جام آن دارای ۶ کاسبرگ و به‌وسیله دمگل کوتاهی روی ساقه‌های خوشه قرار گرفته و به رنگ‌های سفید، قرمز، صورتی، ارغوانی و یا آبی ظاهر می‌شود. این گیاه برای اینکه بتواند به‌صورت درختچه باقی بماند، احتیاج به هرس سنگین هر دو تا سه سال یک‌بار دارد و بهتر است که این هرس در اوایل بهار انجام پذیرد. می‌توان آن را از سال اول به‌صورت تک‌پایه و یا چندپایه نگهداری کرد. برگ‌های این گیاه به شکل بیضی است که به‌وسیله دمبرگ کوتاهی روی شاخه قرار دارد. این درختچه نیازمند خاکی قوی با زه‌کشی کامل بخصوص خاک شنی و آفتاب مستقیم و آب فراوان است و در مناطق که نور آفتاب به‌اندازه کافی باشد به حیات خود ادامه می‌دهد.
● طرز تکثیر
بهترین نوع تکثیر آن به‌وسیله قلمه است به این طریق که در اواخر پاییز شاخه‌های آن را که نیمه‌چوبی و قوی و سالم باشد انتخاب و به‌اندازه ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر از آن را قطع و تا نصفه در ماسه شن نرم و شسته فرو می‌کنند و در اتاق یا گلخانه که دمای آن ۱۰ درجه سانتیگراد کمتر نباشد قرار می‌دهند و مطابق معمول آبیاری می‌کنند تا قلمه‌ها ریشه‌دار شوند. در اوایل بهار که قلمه‌ها دارای ریشه کامل شدند آن را به محل اصلی یا گلدان با خاکی قوی و زه‌کشی خوب منتقل می‌کنند، تکثیر به‌وسیله بذر هم امکان‌پذیر است.
 
 
 
 روزنامه تهران امروز

افزودن نظر

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

مطالب اتفاقی مرتبط

درسهای صوتی رایگان زبان انگلیسی
مسئولیت مطالب مندرج در وب سایت های آگهی شده به عهده مدیران سایت مربوطه می باشد