clear
به کانال تلگرام ما بپیوندید
near_me
event

پپرومیا

برچسب ها style

description توضیحات

یکی از گیاهان همیشه سبز و زیبای آپارتمانی از خانواده پیپراسه است که در گونه های مختلف و برگه های گوشتی، نیمه گوشتی و جثه ای کوچک مشاهده می شود.

منشا این گیاهان آمریکای جنوبی (برزیل)، آفریقای جنوبی و آفریقای مرکزی و به طور کلی مناطق گرمسیری است. این گیاه اگرچه رشد سریعی ندارند، ولی در هر شرایطی در آپارتمان و معمولا باغ شیشه ای یا مجموعه ای از گل های یک سبد پرورش می یابد و از نظر شکل ظاهری و نحوه رشد به سه گروه تقسیم می شود؛ گروه اول بوته ای با دمبرگ های قرمز و برگ های گوشتی و قلبی شکل و گروه دوم دارای ساقه های بلند و قرمز رنگ هستند که بعضی ساقه ها و برگ های آن گوشتی هستند و لبه برگ های آنها ارغوانی و گاه سطح برگ با موهای بسیار ظریفی پوشیده شده است.


گروه سوم بالارونده هستند و به داربست بسته می شوند یا از اطراف گلدان آویزان می شوند و دارای ساقه های قرمز و برگ های ظریف نقره ای و بعضی دارای برگ های سبز آبدار هستند. گیاه پیرومیا یک ساقه گل دهنده تولید می کند. زمانی که این گیاه گل می دهد کیفیت برگ ها و زیبایی گل های آن کمتر می شود و با حذف ساقه های گل دهنده می توانید گیاه را به طور مرتب به حالت رویشی و نونهالی مشاهده کرد. این گیاه در سرمای زیاد مقاومت ندارد و حداکثر دمای آن در زمستان ۱۵ درجه سانتیگراد و بهترین دما برای رشد آن ۳۰ درجه است.

از نظر تابش نور مناطق پرنور یا نیمه سایه اتاق که دور از تابش مستقیم خورشید باشد، مناسب است. فراموش نکنید این گیاه در زیر اشعه چراغ فلورسنت پژمرده می شود و نیاز چندانی به آب ندارد. میزان رطوبت لازم برای گیاه ۵۰ درصد است و چنانچه بیشتر شود لکه هایی بر روی سطح برگ ظاهر و باعث از بین رفتن آن می شود. برای تهیه خاک آن یک قسمت پیت یک قسمت ماسه و یک قسمت خاک باغچه استفاده کنید و کف گلدان را مقداری ماسه و سنگریزه بریزید هر اندازه قابلیت نفوذ خاک بیشتر باشد ریشه و ساقه از پوسیدگی محفوظ می ماند.


گیاهان این خانواده را به کمک برگ هایش تکثیر می کنند و برای تکثیر در بهار و تابستان قلمه یک ساله گیاه را به میزان ۴ و ۵ سانتیمتر در ماسه شسته فرو کنید و در محلی که دمای آن ۱۰ درجه باشد در تاریکی قرار دهید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید