clear
به کانال تلگرام ما بپیوندید
near_me
library_books
event

آویزهای درخت كریسمس

برچسب ها style

description توضیحات

آویزهای درخت كریسمس با نقاشی های کودکانه

 

 

1ـ نقاشی های آویز:

به كودكان خود بگویید از اشیا، حیوانات و آنچه در كتاب ها می بینند تصاویری بر روی مقوای نازك نقاشی كنند و آنها را رنگ آمیزی نمایند و یا فرم های مرتبط با این مراسم مانند دستكش، جوراب ساق بلند، بابانوئل، آدم برفی و غیره را از مقوا ببرند و رنگ آمیزی كنند. پس از آماده شدن تزیینات مقوایی، در صورتی كه سوراخ كردن قسمت بالای آنها صدمه ای به نقاشی و فرم آن وارد نمی كند، با دستگاه سوراخ كن آن ناحیه را سوراخ کنید و بند یا نخ كاموایی را از داخل سوراخ ها به صورت دوخت عبور دهید. در غیر این صورت كاغذ یا مقوایی را تا كنید و پس از قراردادن الگوی بریده شده از نقاشی بر روی مقوای تاشده ، دور هر دو لایه آن را با قیچی ببرید. سپس نقاشی را با چسب به یك لا از مقوا متصل كنید و چند عدد از آنها را بر روی بند یا طنابی كه به دور درخت كریسمس پیچیده شده مانند كارت تبریك در كنار هم قرار دهید.

 

2ـ زنگوله:

شما می توانید با استفاده از لیوان های پلاستیكی یك بار مصرف، زنگوله های زیبایی برای تزیین درخت و حتی فضاهای دیگر مانند نرده راه پله ها و یا فاصله بین دو دیوار درست كنید.

به این ترتیب که هر یك از لیوان ها را با رنگ گواش یا آكریلیك رنگ آمیزی کنید و بر روی آنها طرح هایی را نقاشی كنید.

در این كار از فرزندانتان نیز كمك بگیرید. سپس با میخ داغ در انتهای لیوان دو سوراخ با فاصله دو سانتی متر از هم ایجاد كنید. سیم گل آرایی را به شكل U درآورید و دو سر آن را از دو سوراخ انتهای لیوان به داخل آن وارد كنید. دو سر سیم را در داخل لیوان به هم متصل كنید. سپس برای هر لیوان دو زنگوله را به وسیله یك تكه روبان رنگی به محل اتصال سیم ها ببندید. به این ترتیب زنگوله های داخل لیوان آزادانه حركت می كنند.

قسمت U شكل خارجی سیم را كه به صورت حلقه ای در آمده با روبان یا نوار تزیینی بپوشانید.( برای این کار از چسب استفاده كنید) . تعدادی زنگوله با همین روش درست كنید و از طریق همین حلقه های روكش شده در داخل طناب و یا بند دور دوخت وارد نمایید و با ارزان ترین روش، زیباترین زینت ها را ایجاد كنید.

منبع:تبیان

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library كریسمس و تزیینات آن

insert_link

local_library درخت آهن

insert_link

local_library درخت در چرخه زندگی

insert_link

local_library پرورش درخت برف