clear
به کانال تلگرام ما بپیوندید
near_me

پربازدیدترین مطالب آموزشی

گل اشرفی  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
گل شاه اشرفی ازانواع گیاهان زیبا درانواع مختلف است. این گیاه را می توان به راحتی در فضای آپارتمان پرورش داد.بهترین زمان برای کاشت این گل، اوایل بهار است. خاک غنی از هوموس، ماسه و سنگ ریزه به همراه بارورکننده های آلی برای پرورش گیاه مناسب است. بذرها را درعمق ۱۵ سانتیمتری خاک کاشته و آن را آبیاری کنید.توصیه می شود چهار تا شش هفته اول، گلدان ها را در مکانی گرم و مرطوب و در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید.آبیاری گیاه باید بطور منظم و حداقل دو بار در هفته انجام شود.نور خورشید برای رشد و تسریع گلدهی ضروری است، از این رو از قرار دادن گلدان ها در مکان سایه خودداری کنید.تکثیر گل شاه اشرفی از طریق بذر و قلمه در فصل تابستان امکان پذیر است.

بابک افخمی
 
 
 
  روزنامه ایران

گل ابرون  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
گیاه ابرون (sedum) از انواع گیاهان دائمی با قابلیت کاشت آسان در فضای آپارتمان است. این گیاه به هر گونه آب و هوا مقاوم است و به راحتی می توان آن را در فصل زمستان کاشت. برای پرورش گل ابرون، گلدانی را در اندازه متوسط انتخاب کرده و آن را از خاک مرطوب و مخلوط با خاک برگ، ماسه و بارورکننده های آلی پر کنید.
بذرها را در عمق ۱۰ سانتی متری خاک کاشته و آن را آبیاری کنید. در دو هفته اول کاشت از یک پوشش پلاستیکی استفاده کنید.
گلدان ها را در نورگیرترین قسمت آپارتمان و در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید.
آبیاری گیاه ابرون باید بطور منظم و حداقل چهار بار در هفته انجام شود. تعداد دفعات آبیاری در فصل گرما افزایش پیدا می کند. دقت کنید قبل از آبیاری مجدد خاک گلدان مرطوب باشد.
استفاده از بارورکننده های محلول هر سه هفته یک بار به رشد گیاه کمک می کند. خاک اسیدی برای گیاه مناسب تر است. PH شش تا شش و نیم مناسب ترین PH خاک برای پرورش گل ابرون است. تکثیر این گیاه در فصل تابستان از طریق بذر و قلمه زدن امکان پذیر است.

بابک افخمی
 
 
 
  روزنامه ایران

گل درخشنده (مامثیا)  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
گل درخشنده از انواع گیاهان زیبا با گل هایی به رنگ آبی و سفید است که به راحتی می توان آن را در فضای آپارتمان پرورش داد. بهترین فصل برای کاشت این گیاه تابستان است اما با تنظیم دمای اتاق می توان آن را در فصل زمستان نیز پرورش داد. قبل از کاشت دمای اتاق را طوری تنظیم کنید که از ۱۵ درجه سانتی گراد کمتر نباشد، گلدانی را در اندازه متوسط انتخاب کرده و آن را ازخاک غنی از ماسه، هوموس و بارورکننده های آلی پرکنید خاک گلدان باید بخوبی زهکشی شود. برای زهکشی خاک می توان در کف گلدان، دو یا سه سوراخ ایجاد یا از یک زیر گلدانی بزرگ استفاده کرد.آبیاری گیاه باید بطور منظم انجام شود و دقت کنید قبل از آبیاری مجدد، خاک گلدان مرطوب باشد.گلدان ها را در نورگیرترین قسمت آپارتمان و در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید.هرس کردن گیاه و بریدن برگ های زرد گیاه به رشد بهتر آن کمک می کند. همچنین توصیه می شود هر سه هفته یکبار از بارور کننده های محلول تقویت گیاه کمک می کند.مناسب ترین PH خاک برای رشد گل درخشنده، شش است.تکثیر گل درخشنده از طریق کشت بذر و قلمه امکان پذیر است.‎.

بابک افخمی
 
 
 
  روزنامه ایران

گل آفتاب پرست  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
گل آفتاب پرست از انواع گیاهان زیبا با قابلیت کاشت آسان در فضای آپارتمان است. کاشت این گیاه بهتر است در فصل پائیز یا بهار انجام شود اما با تنظیم دمای اتاق می توان این گیاه را در فصل زمستان نیز کاشت.
برای کاشت گل آفتاب پرست در فصل زمستان، دمای اتاق را طوری تنظیم کنید که از ۱۵ درجه سانتیگراد کمتر نباشد. 
گلدانی را از خاک مرطوب و غنی از ماسه و بارورکننده های آلی پر کنید و بذرها را در عمق ۲۵ سانتیمتری خاک بکارید و پس از گذشت سه ماه، جوانه ها را به گلدانی بزرگتر منتقل کنید. 
گلدان ها را در نورگیرترین قسمت آپارتمان قرار دهید و دقت کنید که گلدان ها در معرض نور مستقیم خورشید واقع شوند.
آبیاری گیاه باید بطور منظم و حداقل دوبار در هفته انجام شود، آبیاری زیاد باعث توقف رشد گیاه و تأخیر در گلدهی می شود.
توصیه می شود هر چهار هفته یکبار گلدان ها را با بارورکننده های محلول تقویت کنید.
مناسب ترین PH خاک برای رشد گیاه، شش و نیم است. تکثیر گل آفتاب پرست از طریق بذر و قلمه زدن امکان پذیر است.

بابک افخمی
 
 
 
  روزنامه ایران

گل سبد نقره  
 
     
 
 
 
 
 
 
 
   
   
 
گیاه سبدنقره (آرابیس) از انواع گیاهان زیبا با گل هایی به رنگ بنفش و صورتی است که به راحتی می توان آن را در فضای آپارتمان پرورش داد. بهترین فصل برای کاشت سبد نقره، فصل بهار است اما با تنظیم دمای اتاق می توان آن را در زمستان نیز کاشت. قبل از کاشت، گلدانی را در اندازه متوسط انتخاب کرده و آن را از خاک مرطوب غنی از بارورکننده های آلی پر کنید. دمای اتاق را طوری تنظیم کنید که از ۱۵ درجه سانتیگراد کمتر نباشد. 
گلدان ها را در نورگیرترین قسمت آپارتمان قرار داده و دقت کنید، نور مستقیم خورشید بر آن بتابد. 
آبیاری گیاه باید بطور منظم انجام شود و زهکشی خاک بخوبی انجام شود، برای زهکشی بهتر می توان در کف گلدان، دو یا سه سوراخ ایجاد یا از یک زیرگلدانی بزرگ استفاده کرد. 
PH خاک بهتر است اسیدی باشد، مناسب ترین PH خاک شش است. استفاده از بارورکننده های محلول هر سه هفته یکبار به رشد گیاه کمک می کند. 

بابک افخمی
 
 
 
  روزنامه ایران

پربازدیدترین مطالب سایت

مد و پوشاک

آخرین نظرات شما

ناهید
خواب دیدم ی عالمه عروسک سفید گربه و عروسک های دیگه دارم
تعبیر خواب عروسک
ادامه مطلب
مهدی
من‌ خواب همزاد دیدم ترسیدم و الان هم میرم بیرون میبینمس
تعبیر خواب همزاد _ داشتن همزاد
ادامه مطلب