clear
library_books
event

استفاده از شمع برای آذین میهمانی ها

برچسب ها style

description توضیحات

 

  

سرما فرا رسیده و در میهمانی های شب های سرد زمستان می توانیم از وسایل گوناگون برای گرم کردن خانه استفاده کنیم. اما بهتر است از وسایل جانبی که شاید نور و گرمای کمی دارند برای زینت بیشتر خانه استفاده کنیم. یکی از این وسایل شمع است. زیبایی شمع در گوشه ای از اتاق، میز شام و ... باعث آذین میهمانی شما می گردد، همچنین نگاه کردن به آن احساس گرمایی دلپذیر و روشنایی دلچسبی را به بیننده منتقل می کند.

  

فانوس های شمعی

با روش ساده ای می توان شمع ها را در کنار تختخواب و شومینه قرار داد یا آنها را بر روی شاخه ای از درخت و ... آویزان کرد تا جاشمعی حالت آویز و معلق در هوا را داشته باشد. با این روش، آویختن شمع در بیرون از خانه، در تراس، حیاط و ... و حتی در معرض وزش نسیم هم مانعی ندارد چون دیواره های جاشمعی به شکل فانوس آن را در مقابل وزش باد و نسیم محافظت می کند. برای ساخت این فانوس های کوچک از یک شیشه مربا که کمی بزرگتر از اندازه شمع باشد استفاده کنید.

یک طرف دهانه شیشه را سوراخ کنید، سیم مفتول را از آن عبور دهید و دورتا دور دهانه شیشه بپیچانید. دقیقاً نقطه مقابل آن را سوراخ کنید و سیم را از آن عبور دهید تا سیم از دو طرف حالت دسته را پیدا کند. بدین ترتیب می توانید به کمک مفتول، فانوس کوچک شیشه ای را به هر نقطه دلخواه آویزان کنید.

برای زیباتر شدن فانوس ها می توانید مقداری ماسه یا سنگ در کف شیشه بریزید و شمع را روی آن قرار دهید یا برای تزئین روی دیواره فانوس از برگ های خشک، شاخه گندم و ... استفاده کنید.

  

شمع در کنار آینه

برای سرو نوشیدنی در گوشه ای از اتاق روی یک میز کوچک، در کنار آینه یک دسته شمع را قرار دهید. با این روش علاوه بر این که در روی میز شام و در بیرون ظروف غذا شمع زیبایی را قرار داده ایم بلکه در گوشه و کنار اتاق، با قرار دادن شمع ها در جلوی آینه، با بازتاب نور شمع در آینه، زیبایی اتاق را چندین برابر کرده و دور تا دور اتاق را با شعله های زیبای شمع، آذین کرده ایم.

  

سرو غذا در کنار شمع های زیبا

در مرکز میز روی یک خط مشخص صفی از شمع های زیبا بسازید تا دقیقاً در بین دو صندلی رو به روی هم یک شمع قرار بگیرد. با این روش فقط در وسط میز ردیفی از شمع ها بچینید. البته بهتر است از شمع های کوتاه استفاده کنید تا به راحتی به هر نقطه میز دسترسی داشته باشید. شمع های بسیار بلند مانع دسترسی به ظروف غذا و حتی مزاحم گفتگوی شما با همنشینان تان می شود. اگر از شمع های بلند استفاده می کنید بیشتر سعی کنید در میزهای گرد و بیضی و دقیقاً در وسط میز و در محلی که درست و پاگیر نباشد، قرار گیرند. مثلاً شمع ها را در کنار ظرف نان، یا در کنار سبد گل، در مرکز میز قرار دهید.

  

فانوس لانه گنجشکی

چون عملاً استفاده از یک لانه گنجشک و... در ساخت این فانوس امکان ندارد، با استفاده از امکانات دیگر حالت گودی و سطحی فرورفته به شکل لانه گنجشک می سازیم. مثلاً از یک بشقاب گود سفالی یا سرامیکی به عنوان لانه و یک آویز مفتولی برای آویختن بشقاب استفاده می کنیم . کف بشقاب با خرده سنگ های تزئینی پر شده است و با مقدار کمی آب که داخل بشقاب ریخته شده ، شمع ها حالت شناور پیدا کرده اند. از یک بست آماده سیمی برای آویختن بشقاب استفاده شده است که البته شما می توانید با همان روش قبلی با ایجاد 3 یا 4 سوراخ در اطراف و با عبور سیم مفتول و ساخت چند دسته در اطراف آن، بشقاب را به آسانی به هر نقطه دلخواه بیاویزید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library راه هایی برای کنترل خشم!

insert_link

local_library آموزش مطالعه - چند تمرین برای تمرکزحواس

insert_link

local_library ارزش غذايي جوانه ها

insert_link

local_library استفاده ازسنگ پا برای پوست برداری دست