clear
library_books
event

حاشیه‌های ساده ، اما زیبا

برچسب ها style

description توضیحات


 

 

افزودن حاشیه‌های زیبا و متنوع به پارچه‌های رومیزی و دستمال سفره‌ها، کار ساده‌ای است که به آسانی سیمای ظاهری میز غذاخوری شما را دگرگون می‌کند. در واقع شما با صرف کردن اندکی وقت و سلیقه، جلوه ی لوازم پارچه‌ای اتاق ناهارخوری را چندین برابر می‌کنید و ظاهری فاخر و متمایز به آن‌ها می‌دهید. طرح‌هایی که در این‌جا ارائه شده، توسط دست دوخته شده و در حقیقت فقط به حاشیه ی پارچه کوک زده شده‌اند؛ تزییناتی هم که به لبه‌های پارچه یا دستمال سفره افزوده می‌شوند، لوازمی گران‌‌بها نیستند. انواع دکمه، مهره، صدف، دانه تسبیح، منگوله، شرابه، نوارهای ریشه‌دار، یراق، پولک و منجوق و ملیله و خلاصه هر چه در اختیار داشته باشید و با پارچه ی مورد نظر شما هماهنگی داشته باشد، می‌تواند به‌عنوان تزیین، لبه‌های رومیزی یا روتختی شما را جلوه ببخشد.

به‌منظور ایجاد تنوع، می‌توانید پارچه‌های چهارگوش کوچک و بزرگ برای رومبلی تهیه‌ کرده، دور تا دور آن‌ها را با منجوق و ملیله و مهره‌های رنگین تزیین کنید و پارچه‌ها را با توجه به تغییر فصل بر روی مبل و صندلی‌ها و میزهای عسلی اتاق پذیرایی یا نشیمن بیندازید. موارد استفاده از چنین پارچه‌های زیبایی، بی‌شمار است و خودتان با توجه به نیاز و مورد مصرف‌تان، می‌توانید در جاهای مختلف خانه این پارچه‌های دست‌دوزی شده را به کار ببرید.

پارچه‌هایی که بافت درشت دارند، برای درست کردن دستمال سفره مناسب‌اند، ضمن این‌که می‌توان تار و پود آن‌ها را ملاک و الگو قرار داد و روی آن‌ها با نخ‌های کلفت، حتی کامواهای رنگی، گوبلن‌دوزی یا شماره‌دوزی کرد.

فراموش نکنید که دستمال سفره‌ها و دیگر پوشش‌های میز ناهارخوری بعد از هر بار استفاده باید شسته شوند و طبیعتاً این گونه لوازم خیلی زودتر جلوه ی خود را از دست می‌دهند، بنابراین خوب است طرح‌‌های ساده‌تر را به‌کار گیرید که در اسرع وقت حاضر شوند و زیبا هم باشند. اما از آن‌جا که برای فراهم کردن این پارچه‌های زینتی وقت صرف می‌کنید، این توصیه‌ها را در نظر داشته باشید: اول این‌که مطمئن شوید پارچه ی رومیزی شما آب نمی‌رود. بعد هم از تزیینات و لوازمی استفاده کنید که قابل شستشو باشند؛ برای مثال امتحان کنید که نخ‌گلدوزی پس از شستشو و آبکشی رنگ ندهد، سپس آن را به کار ببرید. به‌طور کلی، صدف‌ها، مهره‌ها و یراق‌های تزیینی را نباید در ماشین لباسشویی بیندازید، چون ممکن است این‌گونه تزیینات به‌راحتی جدا شوند یا بشکنند.

- برای داشتن دستمال سفره‌ای با طرح زیبا، پارچه‌ای مربع شکل با ابعاد 30سانتی‌متر تهیه کرده، دور آن را با نخ هم‌رنگ چرخ کنید. روی صدف‌های دریایی به وسیله مته سوراخ‌های ریزی به‌‌وجود آورید و آن‌ها را به فاصله‌10 سانتی‌متر از یکدیگر، به لبه‌های پارچه مورد نظرتان کوک بزنید.

- ظروف نقره و سیلور بر روی این رومیزی ساده و باوقار، جلوه‌ای افزون پیدا کرده‌‌اند. شمع‌های روشن و چند شاخه گل رز طبیعی، زیبایی این طرح را تکمیل می‌کنند.

- شما می‌توانید با پارچه کتان ساده دستمال سفره یا رومیزی و روتختی تهیه کنید و با متصل کردن منجوق و ملیله‌های تزیینی، با صرف زمانی اندک در حدود یک ساعت، به پارچه مورد نظر خود، ظاهری مجلل و گران‌قیمت بدهید. می توان رومیزی آبی خوش‌رنگی را با مهره‌ای شیشه‌ای آبی‌رنگ و مروارید‌های نقره‌ای مزمن شده ، سیمایی فاخرداد.

- پارچه ی تور نازک به رنگ طلایی با ریسمانی هم‌رنگ یراق دوزی شده و روی زمینه آبی سیر، طرحی گرم و دلنشین را رقم می زند. اصولاً رنگ‌های براق و طلایی در طرح‌های آسیایی کاربرد بیش‌تری می‌یابند.

منبع:ایران آذین

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library دستورالعمل های استيل شروع ، قدمها و پرتا

insert_link

local_library کیک ساده هلی

insert_link

local_library کیک ساده و خوشمزه

insert_link

local_library تکنیک های ساده وتاثیر بر روی زیبایی چشم