clear
event

آقایان چگونه صورت خود را اصلاح کنید

برچسب ها style

description توضیحات

اکثر مردان از آغاز جوانی شروع به تراشیدن موی صورت خود می کنند و صرفنظر از تجربیات شخصی شان، هنوز به همان شکل ابتدایی که روز اول صورت خود را اصلاح می کردند، این کار را انجام می‌دهند.

بسیاری از آقایان با روش درست اصلاح صورت آشنا نیستند و در این زمینه اطلاعات کافی ندارند.
در اینجا به تعدادی از سوالات متداول بین آقایان که مورد سوال برخی از دوستان ما در سایت دوخت نیز بوده است، پاسخ می دهیم.
  

آیا تراشیدن هر روز موی صورت برای پوست صورت مضر است؟
نه کاملا. تراشیدن ریش برای بسیاری از مردها یک عادت هرروزه است، خصوصا آنهایی که اصلا ریش نمی گذارند. این کار به عنوان یک عمل روزانه، تاثیر قابل مشاهده و آشکار چندانی بر روی پوست ندارد. با این وجود عمل ریش تراشیدن، بالاترین لایه سلول های پوست را برمی دارد، بنابراین تکرار مداوم آن گاهی اوقات ممکن است در پوست شما خراش یا بریدگی ایجاد کند.
برای از بین بردن صدمات ناشی از تراشیدن هرروزه موی صورت باید از یک کرم افترشیو مناسب استفاده کنید.

 
 
چگونه برای اصلاح صورت شویم؟
بهترین زمان برای اصلاح صورت، پس از یک دوش آب گرم است. آب داغ و بخار آب، ریش شما را نرم می کند و منافذ موی صورت را باز می کند، درنتیجه به اصلاح نرم و صافتر کمک می کند. در مورد مردانی که ریش زبر و درشتی دارند یا زمانی که می خواهید کاملا ریش خود را بتراشید و سه تیغه کنید، از یک کرم و لوسيون قبل از اصلاح استفاده کنید تا سلول های مرده پوست شما را از بین ببرد و ته ریش شما را از بین ببرد که به طور قابل توجهی باعث بهتر شدن اصلاح شما می شود. از کرم پیش از اصلاح فقط دو یا سه بار در هفته استفاده کنید، مگر اینکه مطمئن بشوید نمونه ای که استفاده می کنید برای مصرف روزانه طراحی شده است. آب داغ، بخار آب و کرم قبل از اصلاح، مقدمات یک ریش تراشیدن خوب را فراهم می کند.
 
 
 
 
درجهت رشد مو بتراشم یا برعکس؟
در این خصوص همیشه گفته می شود که در جهت موی صورت ریش خود را بتراشید. زمانی که در خلاف جهت مو صورت خود را اصلاح می کنید (چپه تراش)، تیغ به سرعت روی پوست شما حرکت می کند و موها را به تندی و خشونت از صورت بیرون می کشد و این احتمال دارد که باعث بریدگی، سوزش و رشد موهای اضافی و چند تایی بشود. البته برخی اعتقاد دارند که تراشیدن موی صورت در خلاف جهت رشد مو، باعث اصلاح صورت بهتر و سه تیغه می شود؛ در اینجا برای اینکه از هردو حاات بهره ببرید، پیشنهاد می کنیم که ابتدا در جهت رشد مو اصلاح کنید، سپس دوباره کف ریش بزنید و به آرامی، با فشار اندک و ضربات کوتاه در خلاف جهت مو صورت خود را اصلاح کنید. در این صورت هم صورتی کاملا صاف و سه تیغه خواهید داشت و هم از سوزش و اذیت پوست در امان می مانید.
 
 
 
چگونه از سوزش تیغ جلوگیری کنیم؟
مهمترین کار برای جلوگیری از سوزش پوست این است که ریش خود را در خلاف جهت موی صورت نتراشید. همچنین شما باید هرچند وقت یکبار که امکان دارد از یک تیغ نو، تمیز و تیز استفاده کنید. استفاده از یک تیغ نو باعث می شود که تیغ به نرمی روی صورت شما سر بخورد و نقاط کمتری را نتراشیده باقی بگذارد، در نتیجه ضربات مجدد برای تراشیدن مو، که موجب سوزش و خراشیدگی پوست می شود، کاهش می یابد. علاوه براین، تیغ را بعد از هر ضربه با آب بشویید تا موهای قرار گرفته بین تیغه ها پاک بشود و راحتتر اصلاح کنید. اگر از ریش تراش برقی استفاده می کنید، بازهم تیغه های آن را بعد و قبل از هربار استفاده تمیز کنید. پس از تراشیدن موی صورت فورا آب سرد به صورت خود بپاشید تا منفاذ موی خود را ببندید و احتمال سوزش و آزردگی پوست را کاهش بدهید.
 
 
 
افترشیو مناسب کدام مناسب است؟
نوع پوست شما، افترشیو مناسب شما را تعیین می کند. اگر پوست چربی دارید، به دنبال افترشیوی باشید که پوست را خشک نگاه می دارد. اگر پوست خشکی دارید، افترشیوی انتخاب کنید که مرطوب کننده باشد. همه اینها بستگی به نوع پوست شما دارد. اما با این وجود موادی هستند که باید از آنها خودداری کنید. افترشیوهایی که از الکل ساخته شده است یا حاوی الکل است، دشمن پوست شما است. این نوع افترشیو پوست شما را خشک و سفت می کند و مانع نفوذ هوا به پوست می شود. درعوض افترشیوهایی بخرید که از مواد روغنی تهیه شده است و از مواد مرطوب کننده ترکیب شده است. به هر حال باید به این اصل کلی توجه کنید: اگر با استفاده از یک افترشیو سوزش و خارش ادامه داشت، نباید دیگر از آن استفاده کنید.
 
 
 
ریش تراش های چند تیغه بهترند یا یک تیغه؟
همه اینها به پوست شما و کیفیت ریش تراش بستگی دارد.ریش تراشهای چند تیغه که در حال حاضر استاندارد این صنعت است، باعث اصلاح بهتر و سه تیغه و کنترل بسیار بیشتر شما می شود. با این وجود ریش تراش های یک تیغه هم می تواند بهترین اصلاح را انجام بدهد، اما شما باید در به کاربردن آن مهارت زیادی داشته باشید. تفاوت اصلی بین این دو ریش تراش این است که مدلهای چند تیغه ممکن است در دنبال کردن و مطابقت با خطوط و برجستگی های صورت شما توانایی اش محدود باشد، اما ریش تراش های یک تیغه به سادگی بر روی زوایای چانه و صورت شما حرکت می کند و آن را دنبال می کند. در نهایت انتخاب یکی از این دونوع ریش تراش بستگی به مهارت، توانایی و اولویت شخصی دارد.
 
 
 
آیا پوستهای متفاوت اصلاح های متفاوتی نیاز دارد؟
درمورد مراحل اصلاح تفاوتی وجود ندارد، اما در مورد محصولات ریش تراشی فرق می کند. مراحل موردنیاز برای انجام اصلاح صورت دقیق و صحیح یکی است: لوسیون پیش از اصلاح، کف ریش و کف صابون، تراشیدن ریش، افترشیو و نرم کننده. علاوه براین مراحل، اصلاح صورت باید در حال حمام آب گرم یا با آب داغ دستشویی انجام بشود.
اما محصولات آرایشی که در این مورد استفاده می کنید، به نوع پوست شما بستگی دارد. همانطور که قبلا گفتیم افرادی که پوست چربی دارند، باید محصولاتی تهیه کنند که پوست را خشک نگاه می دارد و اگر پوست خشکی دارند، محصولات آرایشی انتخاب کنند که مرطوب کننده باشد. این نکات را می توانید روی جلد بسته بندی محصولات مشاهده کنید، پس در انتخاب آنها دقت کنید تا نمونه ای که مناسب پوست شما است، انتخاب کنید. اما شما باید مارکهای مختلف را نیز آزمایش کنید تا ببینید کدامیک بهترین تاثیر را بر روی پوست شما دارد.
 
 
 
آیا حتما باید از کرم های و لوسیون های ریش تراشی استفاده کرد؟
حتما لزومی ندارد. امروزه بازار پر است از انواع کرم های بیشمار ریش تراشی برای انوع پوستها، همچنین انواع ژل، صابون و کف صابون. شما می توانید انواع این محصولات را امتحان کنید تا ببینید کدامیک بیشتر مناسب پوست شما است. اما اگر هیچکدام از این محصولات در اختیار شما نبود، از به کاربردن یک قالب صابون معمولی صرفنظر کنید، به آشپزخانه بروید و مقداری روغن زیتون به صورت خود بمالید؛ آزمایشات ثابت کرده است که روغن زیتون نمونه مناسبی برای جایگزینی کرمهای ریش تراشی ساخت کارخانه ها است.
 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

insert_link

local_library هیپتونیزم چیست و چگونه رخ می دهد!؟

insert_link

local_library هاله ی خود را پالایش کنید

insert_link

local_library چگونه از شر "آما"های بدنتان رها شوید

insert_link

local_library خود را باور کنید!